Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 23.05.2020. Kolejny protest przedsiebiorcow i rolnikow w centrum Warszawy, spowodowany kryzysem gospodarczym zwiazanym z epidemia koronawirusa.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Ruszył kolejny protest przedsiębiorców, ma być inny od wszystkich. Organizator poprosił o zabranie kilku rzeczy

Protest przedsiębiorców w Warszawie wystartował o godzinie 14:00. Organizator manifestacji Paweł Tanajno zapowiedział, że będzie to “demonstracja hybrydowa” i poprosił uczestników o zabranie kilku rzeczy. A warszawska policja zaznacza, że protest przedsiębiorców jest nielegalny.

Protest przedsiębiorców w Warszawie

Dziś odbywa się kolejny protest przedsiębiorców. Inicjatorem manifestacji jest przedsiębiorca i kandydat na prezydenta Polski Paweł Tanajno. Protest ma być inny niż wszystkie. Przedsiębiorca napisał na Facebooku, że będzie to “demonstracja hybrydowa, pierwsza taka w historii Polski”.

Protest przedsiębiorców ma być nie do przerwania. Tanajno napisał, że "tym razem nie będzie odcięcia głowy marszu, dlatego ważne, aby wszyscy widzieli Live na Facebooku, bo to będzie centrum naszego dowodzenia".

Przez Covid-19 zaczęliśmy kupować inne produkty niż zwykle. Niektóre cieszą się znacznie większą popularnościąPrzez Covid-19 zaczęliśmy kupować inne produkty niż zwykle. Niektóre cieszą się znacznie większą popularnościąCzytaj dalej

Protest przedsiębiorców z niespodziankami

“Hybrydowy” protest przedsiębiorców zakłada wykorzystanie samochodów. "Parking na pl. Defilad i w okolicach Pałacu Kultury może pomieścić nawet 1000 aut, w tym autobusy. Auta nie mogą być oznaczone. Wszelkie oznaczenia wyciągacie dopiero na znak" - pisze Tanajno na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

Kandydat na prezydenta Polski poprosił demonstrantów o zabranie kilku rzeczy. Protestujący mają mieć ze sobą kwiaty w biało-czerwonych barwach i znicze. Oprócz tego uczestnicy powinni mieć ze sobą oznaczenie protestu przedsiębiorców, “najlepiej flagi a minimalnie wydrukowane kartki z logiem strajku do trzymania nad głową".

MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyMR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcyCzytaj dalej

Protest przedsiębiorców. Tanajno: PiS się chwieje, zwyciężymy

Paweł Tanajno zapowiedział, że uczestnicy protestu przedsiębiorców będą zachowywać bezpieczny dystans od siebie, wynoszący 2 metry. To ma uniemożliwić Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu nakładanie kar finansowych. “Zgromadzenie mamy legalne a w świetle rozporządzeń sanitarnych będziemy również działać zgodnie z prawem" - podkreśla.

"Nasza demonstracja potrwać może długo i zmieniać swój charakter - pieszy, samochodowy, stacjonarnie i w ruchu, warto mieć w aucie prowiant i wodę oczywiście z gazem. Inny rodzaj gazu jest nie przewidziany na naszej legalnej demonstracji" - napisał na Facebooku Paweł Tanajno.

"Koniecznie musicie zabrać ze sobą świadomość, że bierzecie udział w historycznych wydarzeniach i poczucie bliskiego zwycięstwa w słusznej sprawie. PiS się chwieje, zwyciężają obywatele" - zapowiada inicjator protestu przedsiębiorców.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

Policja: protest przedsiębiorców jest nielegalny

Stołeczna policja oświadczyła, że protest przedsiębiorców nie został zgłoszony jako zgromadzenie publiczne, a to oznacza, że jest nielegalne.

- Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń „hybrydowy” i „manewry”. Czuć charakter „pokojowy”. - informuje KSP we wpisie na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News