Opposition supporters parade through the streets during a rally to protest against the presidential election results in Minsk on September 13, 2020. - Belarusians have been demonstrating against the disputed re-election of President Alexander Lukashenko for a month, with more than 100,000 people flooding the streets of Minsk for four straight weekends. (Photo by Vadim Zamirovski / TUT.BY / AFP)
https://eastnews.pl/VADIM-ZAMIROVSKI
Autor Kamila Jeziorska - 14 Września 2020

Tłumy na ulicach Mińska. Już ćwierć tysiąca zatrzymanych

Protesty w Mińsku nie ustają. Protestujący walczą o wolność i demokrację w swoim kraju, ale z Białorusi wciąż napływają informacje o rozpędzaniu demonstrantów przez milicję. Co wyniknie z tej sprawy? Dane są przerażające.

Protesty w Mińsku nadal silne

Protesty w Mińsku rozpoczęły się po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Demonstranci domagają się odejścia Aleksandra Łukaszenki i powtórzenia wyborów. Co więcej, ich zdaniem wyniki wyborów były sfałszowane.

Protesty w Mińsku próbuje tłumić tamtejsza milicja. - O rozpędzaniu w różnych miejscach Mińska grup demonstrantów kierujących się do centrum miasta i zatrzymaniach informują w niedzielę białoruskie media niezależne. W Mińsku wyłączono mobilny internet , cytuje "Naszą Niwę" RMF FM. Protesty więc przybierają cały czas na sile.

Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Prezes PKO BP właśnie potwierdził, będzie jeszcze gorzejNad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Prezes PKO BP właśnie potwierdził, będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Protesty w Mińsku, a zachowanie milicji

Protesty w Mińsku przybierają na sile. Według informacji, Hannę Liubakovą na Twitterze, na ulicach Mińska demonstruje ok. 100 tys. osób. Jak podaje "Nasza Niwa" na pl. Jubilejnym zebrało się około 10 tys. osób, na pl. Bangalore około 3 tys., a w okolicy ul. Niamiha ok. 2 tys. Mieszkańcy okolicznych bloków otwierali klatki schodowe, aby rozpędzani przez milicję demonstranci mogli się schronić.

Protesty trwają nie tylko w Mińsku. Demonstracje trwają m.in.: w Brześciu, Grodnie czy Homlu. Białoruskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że zatrzymano 250 uczestników protestów. Funkcjonariusze MSW mieli gonić protestujących w taki sposób, aby uniemożliwić im dotarcie do centrum Mińska.

Spadek z 59. na 77. miejsce. Polska w rankingu wolności gospodarczej między Serbią i KirgistanemSpadek z 59. na 77. miejsce. Polska w rankingu wolności gospodarczej między Serbią i KirgistanemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
WHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroliWHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News