Prokuratura poseł SLD
biznesinfo.pl
Autor Konrad Karpiuk - 31 Lipca 2020

Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów

Prokuratura zatrzymała byłego posła na Sejm, związanego ze środowiskami SLD. Oskarżono go między innymi u wyłudzenie pieniędzy, łącznie postawiono pięć zarzutów.

Prokuratura wystąpiła o zastosowanie wobec byłego posła SLD trzymiesięcznego aresztu. Jak informuje PAP, Piotr M. w piątek 31 lipca miał przedstawione zarzuty, za wyłudzenie 2,5 miliona zł i działanie na szkodę dwóch krakowskich uczelni.

Prokuratura zatrzymała byłego posła

Piotra M. oskarżono o przywłaszczenie 500 tysięcy złotych należących do majątku Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania (WSGiZ) w Krakowie. Jak informuje Puls Biznesu, wyłudzenie 2,5 miliona złotych było od osoby prywatnej i polegało na prowadzeniu jej w błąd w kwestii przeznaczenia tych pieniędzy.

- Piotr M. usłyszał zarzuty: działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Szkoły Wyższej in. Dietla, uszczuplenia należności tych wierzycieli poprzez ukrywanie majątku szkoły w wysokości powyżej 200 tys. zł, uporczywego naruszania praw pracowniczych poprzez niewypłacanie pensji pracownikom lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieregulowanie składek ZUS i składek zdrowotnych - informował cytowany przez PAP Jacek Para z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądzNBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądzCzytaj dalej

Sprawca nie przyznał się do winy

Piotr M. złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Jeśli sąd udowodni jego winę, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura oczekuje na odpowiedź sądu w sprawie nałożenia środku zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wielu

Piotr M. był posłem na sejm w latach 1991-1993 z ramienia SLD. Oprócz tego pełnił funkcję prezesa spółki prowadzącej WSGiZ w Krakowie, jest mężem znanej dziennikarki TVP, która miała kiedyś epizod z polityką.

Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kontKlienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kontCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?
  3. 1,5 tys. osób jest zagrożonych. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Justyna Żyła już gotuje dla nowego partnera? W sieci zawrzało po zdjęciu z przystojnym mężczyzną
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News