Proboszcz Turek chciał nowe drzwi
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 1 Stycznia 2020

Proboszcz chciał 30 tys. zł od parafian na wymianę drzwi. Teraz wyzywa, bo dostał tylko 10 tys. zł

Proboszcz parafii pod Turkiem zażyczył sobie od parafian 30 tys. zł na wymianę drzwi na plebanii. Udało mu się zebrać jedynie 10 tys. zł. "Kpina i szydera" - podsumował, jak cytuje “WP”.

Proboszcz zażądał od parafian 30 tys.

Proboszcz parafii w Psarach, w gminie Przykona zażądał od parafian prawie 30 tys. zł na wymianę drzwi na plebanii. Dokładnie 29 650 złotych ma kosztować wymiana wspomnianych drzwi. Parafianie zebrali jedynie 10 725 złotych, co według obliczeń proboszcza stanowi tylko 36 proc. kwoty.

"Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon (pisownia oryginalna - red.) dla: ul. Wiśniowej, ul. Komunalnej, Ul. Sportowej, Olszówki, ul. Słonecznej, Gajówki oraz WSZYSTKICH TYCH, którzy złożyli ofiarę 50 złotych" - pisze proboszcz Grzegorz Ograbisz w komunikacie, umieszczonym w gablotce przy kościele, jak podaje “WP”.

Proboszcz podał też dokładne szczegóły wskaźnika ofiarności na wspomnianych ulicach, wyrażone w procentach. W przypadku ulicy Wiśniowej było to 92 proc., natomiast jeśli chodzi o Gajówkę, to tylko 66 proc.

Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCeny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczyCzytaj dalej

Proboszcz nie odbiera telefonu

Portal “WP” usiłował zasięgnąć komentarza od proboszcza parafii w Psarach, jednak nie był on łaskaw odebrać telefonu. Jednak redakcja lokalnego portalu iTurek zdołała porozmawiać z proboszczem.

“Zrobiłem to, bo tak mi serce dyktowało. To była też potrzeba parafian. Parafia jest bogata i stać, aby dać po 50 zł na ten cel. To była ewidentnie kpina. Ja nie robię tego dla siebie tylko dla parafii. Mogę jutro umrzeć, a drzwi pozostaną” - mówi ks. Grzegorz Ograbisz, cytowany przez iTurek.net, jak podaje “WP”.

“Kpiarze i skąpcy”

“WP” skierowała pytanie do diecezji wrocławskiej, czy określanie parafian mianem “kpiarzy i skąpców” jest akceptowalne dla biskupa. Wciąż nie otrzymano odpowiedzi.

Lokalna społeczność nie zostawiła jednak sprawy bez reakcji. Na Facebooku, gdzie została zamieszczona informacja o zbiórce na drzwi, pojawiło się niemal 200 komentarzy. Przeważały te krytyczne.

“Nigdy więcej bym nie poszła na mszę sprawowaną przez takiego hipokrytę. Modlić można się wszędzie, nawet w domu, zresztą w okolicy są inne kościoły” - pisze pani Sylwia, cytowana przez “WP”.

“Powiem więcej, od koleżanki (parafianki tego kościoła) usłyszałem, że na pewnej niedzielnej mszy padło [tu cytuję] "ludzie zaślepieni są pieniędzmi i 500+ powinni oddawać na rzecz kościoła!" - wspomina pan Bartosz.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  5. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News