Kultowe w PRL buty pojawią się w zupełnie nowej odsłonie
Wikimedia/Piotr1952
Autor Radosław Święcki - 19 Maja 2020

Kultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekać

Kultowe w PRL buty marki Sofix rok temu zostały wskrzeszone przez Jarosława Kamińskiego i Łukasza Konofalskiego. Teraz pojawią się w zupełnie nowej odsłonie.

Kultowe buty w PRL w nowej odsłonie

Przypomnijmy, że kultowe w PRL buty marki Sofix zniknęły z rynku w 1998 roku, gdy sąd ogłosił upadłość firmy. Czas pokazał, że buty zniknęły na 21 lat, bowiem rok temu zostały reaktywowane przez Jarosława Kamińskiego i Łukasza Konofalskiego. Biznesmeni porozumieli się z założycielami marki, zdobyli do niej prawa i ruszyli z produkcją.

Obecni właściciele marki mają jednak świadomość, że sama nostalgia nie wystarczy i szukają nowych rozwiązań, za sprawą których buty będą mogły trafić do zupełnie nowych grup. Stąd pomysł na ekologiczną odsłonę obuwia.

Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że jeszcze w tym roku buty trafią na rynek w nowej wersji — ze spodami wykonanymi z kauczuku z recyklingu, wyściółką z bawełny organicznej i cholewkami z… włókien z liści ananasa. Na tym jednak nie koniec, bo w przyszłości firma zamierza produkować obuwie również z włókien jabłka i kaktusa.

— Alternatywą wobec skór zwierzęcych nie są dla nas materiały sztuczne, lecz pochodzenia roślinnego. Produkcja sneakersów z materiałów ekologicznych to kierunek, w jakim teraz zmierzamy. Sięgamy po technologie, które w pozytywny sposób zmieniają świat: zmniejszają liczbę zabitych zwierząt, obniżają emisję CO 2 oraz poziom deforestacji lasów — mówi w rozmowie z gazetą Jarosław Kamiński, prezes spółki Pi Group, zarządzającej marką Sofix.

Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązańJuż dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązańCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. "Nic się nie stało" Latkowskiego. Zostanie specjalnie powołany zespół, który zajmie się wykorzystywaniem dziewczynek w sopockich klubach

Nie tylko w Polsce

Z ekologiczną wersja obuwia firma chce wyjść za granicę i sprzedawać je (pod marką Frootwear) głównie w krajach europejskich.

— O rozwoju marki ekoobuwia myślimy w skali międzynarodowej. Mamy wiele pytań od klientów w Polsce dotyczących obuwia wegańskiego. Zainteresowanie produktami z tej kategorii jest jeszcze większe w krajach skandynawskich i zachodnioeuropejskich, podobnie jak wielkość domowego budżetu przeznaczanego na zakup ubrań z ekologicznych materiałów. Stawiamy na produkcję w Polsce, co pozwala nam na pełną kontrolę na każdym etapie procesu, ale również na elastyczność i szybkość działania przy projektowaniu i testowaniu kolejnych materiałów ekologicznych — tłumaczy Kamiński.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

Na razie – jak przypomina „PB” - firma prowadzi sprzedaż obuwia wyłącznie w Polsce i tylko w kanale internetowym. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany spółki, dotyczące wprowadzenia sofixów w sklepach stacjonarnych, co miało nastąpić w marcu br.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta płakała, była ranna, krwawiła. O krok od tragedii na Pradze-Północ
  2. WHO podało tragiczny bilans. Najwięcej zakażeń koronawirusem od początku epidemii
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Przełomowa decyzja Wuhan, jest kategoryczny zakaz. Chwila, na którą czekały miliony
Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawachJuż 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawachCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News