prince polo, kolejka
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 8 Listopada 2019

Był jednym z najważniejszych towarów eksportowych PRL-u. Do dziś można go kupić w wielu egzotycznych miejscach

Prince Polo to kultowy wafelek produkowany w Cieszynie, który w czasach PRL-u uchodził za rarytas. Obecnie obchodzi on właśnie swoje 60. urodziny.

Prince Polo, czyli rarytas PRL-u

Prince Polo to kultowy wafelek produkowany w Cieszynie, będący rarytasem w czasach PRL-u, który jest znany i lubiany po dziś dzień. “Cztery warstwy kruchego wafelka, przeplatane czekoladową masą, całość zanurzona w czekoladowej polewie, do tego charakterystyczne złote opakowanie z napisem Prince Polo!” - trafnie charakteryzuje produkt portal Dziennikzachodni.pl. Niepowtarzalny smak wafelka, stworzony dzięki unikalnej recepturze, perfekcyjnie łączący w sobie nuty słodkie z gorzkawymi - pewnie dzięki temu smakołyk jak nic innego doskonale wpisywał się w klimat PRL-u. 42-letnia pani Alicja z Bielska-Białej wspomina: “To był rarytas. Luksus, na który polowało się miesiącami. A jak już udało się gdzieś rodzicom cudem zdobyć Prince Polo, to jedliśmy je jak najdłużej, delektowaliśmy się każdym kęsem. Pamiętam, że mama chowała wafelki po szafkach, wydzielała, ile możemy ich zjeść w ciągu tygodnia, bo wiadomo było, że prędko ich nie kupi” - cytuje wypowiedź Dziennikzachodni.pl.

Problemy z płacą minimalną. Mimo zapewnień MF w poważnych tarapatachProblemy z płacą minimalną. Mimo zapewnień MF w poważnych tarapatachCzytaj dalej

Wprowadzony na rynek w 1955 r.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Olza zostały założone w Cieszynie w 1920 r., a w 1993 r. kupione przez grupę Kraft Jacobs Suchard, funkcjonującą pod nazwą Mondelez International od 2013 r. po dziś dzień. Olza wprowadziła na rynek Prince Polo w 1955 r. Wafelek w mgnieniu oka stał się hitem nie tylko w Polsce, ale też Czechach, Słowacji czy Litwie, gdzie był eksportowany.

Co ciekawe, Prince Polo wyjątkową sławę zyskało w Islandii, gdzie cieszyło się niesamowitym zamiłowaniem, o którym krążą opowieści. Prezydent tego kraju Ólafur Ragnar Grímsson odwiedził Polskę w 1999 r. i powiedział wówczas, że “całe pokolenie Islandczyków wychowało się na dwóch rzeczach: amerykańskiej Coca-Coli i polskim Prince Polo”.

60. urodziny

Prince polo zyskało nowe opakowania oraz logo w 1995 r. Wówczas pojawiły się także nowe smaki, taki jak na przykład orzechowy. Obecnie wafelek obchodzi 60. rocznicę urodzin i z tej okazji można znaleźć w sklepach Prince Polo w nowych, limitowanych opakowaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News