Prezenty świąteczne z drugiej ręki
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 21 Grudnia 2019

Polacy masowo dają prezenty z drugiej ręki. Ty także możesz dostać z odzysku

Prezenty na święta być muszą. Obdarowywanie siebie nawzajem to mocna świąteczna tradycja. By jej podołać, Polacy często uciekają się do różnych sztuczek. Jedną z nich jest dawanie prezentów z drugiej ręki. Taki podarek z odzysku dostaje wielu z nas, nie mając o tym pojęcia.

Prezenty na święta to sprawa niebagatelna. Rokrocznie Wigilia lub pierwszy dzień świąt odbywają się właśnie z nich udziałem w niemal każdym domu świętującym Boże Narodzenie. Niezawsze jednak łatwo podołać jest wyzwaniu obdarowania prezentami wszystkich bliskich, dlatego Polacy coraz częściej uciekają się do pewnego rozwiązania.

Mowa o zaopatrywaniu się w prezenty z odzysku. Wirtualna Polska wskazuje, że według badania serwisu ding.pl, 35% Polaków planuje zakup używanego prezentu na święta, a 13% wciąż się nad taką opcją zastanawia. Wśród motywacji swoich działań ankietowani wskazują na pierwszym miejscu znane marki - 43%, na drugim cenę - 35%, a podium zamyka ekologia z wynikiem 8%.

- To pokazuje, jak dużą wartość ma dla konsumentów znak firmowy. Są gotowi postąpić nawet wbrew ogólnie przyjętym normom społecznym, w tym ekologicznym, by podarować upominek wyróżniający się znanym symbolem - wskazuje prof. Janusz Hryniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Fatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiFatalne wieści dla emerytów. 260 tys. Polaków wykluczonych z waloryzacjiCzytaj dalej

Prezenty z drugiej ręki na święta. Masa z nas właśnie takie otrzyma

Mimo ogromnego zainteresowania sprawą wielu Polaków (ponad 50%) wskazuje, że wstydziłoby się wręczyć taki przedmiot. 31% mówi, że nie wypada tak robić. Z tego samego badania wynika, że 25% Polaków przyznaje, iż choć raz w życiu zakupiła prezenty z drugiej ręki, by móc je wręczyć w święta. Zauważyć można więc wzrost popularności trendu w tym roku (35%).

Co jednak kupujemy, jeśli już zdecydujemy się na prezenty z odzysku? 41% wszystkich zakupów stanowi używana odzież, na drugim miejscu jest biżuteria (12%), podium zamykają płyty z muzyką - 9%, a sprzęt RTV AGD jest na czwartym miejscu zaraz za płytami z muzyką - 8%.

- Z badania wynika również, że konsumenci chcą nabywać ww. prezenty głównie przez Internet, ale tylko z odbiorem osobistym – 57 proc. Preferowany jest też zakup bezpośredni w placówce stacjonarnej – 31 proc. Zaledwie 9 proc. wskazało, że najchętniej kupi używany przedmiot w sieci, bez oglądania go. To wyraźnie pokazuje, że większość osób ma jednak na względzie jakość towaru i nie bierze przysłowiowego kota w worku - podsumowuje prof. Janusz Hryniewicz.

Święta z Święta z "niespodzianką". 6,5 mln Polaków będzie miało przykry problemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News