prezent
publicdomainpictures.net
Autor Komunikaty prasowe - 28 Grudnia 2019

Nietrafiony prezent nie musi być kłopotem. Radzimy, co możesz z nim zrobić

Prezent, który nie do końca trafił w nasze gusta chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś dostać, zwłaszcza podczas świąt. Co zatem zrobić z niechcianym fantem? Podpowiadamy.

Prezent, którego wolelibyśmy nie dostać

Prezent, który przyniósł jedynie rozczarowanie i nie trafił w nasze gusta prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się znaleźć kiedyś pod choinką. Co zrobić z takim fantem? Najprościej byłoby po prostu oddać niechciany przedmiot do sklepu, jednak aby to zrobić, potrzebny jest paragon lub też inny dowód zakupu. Jednak nawet wówczas, gdy takowy posiadamy, to nadal w gestii sklepu jest, czy uzna zwrot lub zgodzi się na wymianę. Trzeba też pamiętać o określonych terminach, na przykład w sieciówkach zwroty są uznawane najczęściej do 30 dni.

Biedronka zaskakuje klientów. Oferuje drugi produkt za darmo, jest tylko jeden warunekBiedronka zaskakuje klientów. Oferuje drugi produkt za darmo, jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Internet rządzi się swoimi prawami

W przypadku towarów zakupionych w internecie, to kwestia zwrotów czy wymian wygląda jeszcze inaczej. Przedmioty, które zostały zakupione w sieci można oddać bez żadnych wyjaśnień w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Tak to wygląda w przypadku zarejestrowanych działalności, jednak wówczas, gdy kupujemy jakąś rzecz od osoby prywatnej, ma ona prawo sobie zastrzec, że nie przyjmuje zwrotów.

Przekaż prezent komuś innemu

Najstarszym sposobem na nietrafiony prezent jest najzwyczajniej sprezentowanie go komuś innemu. W takim wypadku trzeba jednak pamiętać, od kogo dostało się nieszczęsny podarek, żeby przypadkiem nie trafił z powrotem w te same ręce, jeśli zapomnimy, kto nas obdarował.

Zrób dobry uczynek

Innym rozwiązaniem jest zrobienie dobrego uczynku i przekazanie prezentu w ręce potrzebujących. Zwłaszcza w przypadku ubrań czy zabawek, takie rozwiązanie może przynieść komuś radość, gdy oddamy je na przykład do domu dziecka czy do Czerwonego Krzyża.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News