pieniadze-pxhere-cc0
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Marca 2020

Pracownicy narażający swoje zdrowie i życie podczas epidemii dostaną premię. Wiadomo już, gdzie i ile

Premia zostanie przyznana pracownikom niektórych sieci handlowych, które w ostatnich tygodniach pracują normalnie mimo epidemii koronawirusa - informuje “Gazeta Pomorska”.

Premia absolutnie zasłużona

W obliczu epidemii wielu Polaków przerzuciło się na pracę zdalną. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Pracownicy sklepów codziennie muszą pracować, obsługując tysiące osób. Są narażeni na ogromny stres i przede wszystkim na wirusa, który zbiera śmiertelne żniwa na całym świecie. Aby docenić ich trud i wysiłek sieci handlowe postanowiły przyznać pracownikom premie za pracę w tak trudnym momencie.

Jedną z takich sieci jest Biedronka. Jak podaje “Gazeta Pomorska”, sieć postanowiła przyznać premie w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9 do 14 marca. To właśnie wtedy sklepy przeżywały prawdziwe oblężenie. Poza tym, ze względu na zamknięcie placówek oświatowych premia zostanie przyznana, jeśli ktoś pracował chociaż przez jeden dzień.

5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasady5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasadyCzytaj dalej

Premia dla herosów. Narażają się dla naszych zakupów

Na premię mogą liczyć również pracownicy niemieckiej sieci Lidl. Firma nie podała jeszcze konkretnych kwot, ale już zapowiedziała, że poza premiami za zaangażowanie przyzna też bonusy wielkanocne w wysokości 300 i 450 zł w podziękowaniu za pracę w tak trudnym momencie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Jak podaje dziennik, swój zespół chce nagrodzić także Aldi. Premię w wysokości 1000 zł dostaną pracownicy sklepów i magazynu, którzy najbardziej przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze produkty.

Zaoszczędzisz nawet tysiące złotych. Rada Polityki Pieniężnej podjęła ważną decyzjęZaoszczędzisz nawet tysiące złotych. Rada Polityki Pieniężnej podjęła ważną decyzjęCzytaj dalej

Premia i podziękowania w mediach

Tak samo będzie w Kauflandzie. Premia motywacyjna za ten miesiąc będzie wypłacana w kwocie 1000 zł. Pierwsze 500 zł należy się pracownikom, którzy w pierwszych dwóch tygodniach marca mieli 100-procentową frekwencję w pracy. Następne 500 zł daje praca od 16 do 31 marca. Również pracownicy drogerii Rossmann zostaną docenieni. Sieć ustaliła premię w wysokości 750 zł brutto dla pracowników, którzy będą pracować od marca do połowy kwietnia.

Co ciekawe, niektóre sieci postanowiły także docenić swoich pracowników w mediach. Komunikaty z podziękowaniami można usłyszeć np. w radiu. Na taki krok zdecydowała się m.in. sieć Aldi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  2. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News