Premia na święta - karpiowe
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 3 Grudnia 2019

Prezenty dla pracowników na święta. Już wiemy, ile Polacy dostaną "karpiowego"

Premia na święta jest w dzisiejszych czasach wypłacana pracownikom przez każdą poważną firmę. Co piąte przedsiębiorstwo w Polsce ma w planach przeznaczyć na premie świąteczne po 500 zł na jednego pracownika.

Premia świąteczna

Premia świąteczna dla pracowników jest czymś, co oferuje prawie każda poważna firma. Co piąte przedsiębiorstwo w Polsce ma zamiar przeznaczyć na każdego pracownika 500 zł z okazji świąt. 30 proc. pracodawców zapewni zatrudnionym prezenty świąteczne, których wartość wyniesie od 100 do 300 zł. Natomiast 19 proc. przedsiębiorstw zaoferuje pracownikom dodatkowe świadczenia na święta w wysokości od 300 do 500 zł. Jedynie 16 proc. firm stanowi niechlubny odsetek pracodawców, którzy nie planują zaoferować niczego zatrudnionym z okazji świąt.

Jeden bonus na głowę

“37 proc. pracodawców skupi się na jednej świątecznej inicjatywie - najczęściej zorganizują wigilię pracowniczą (14 proc.) lub przekażą pracownikom premię okolicznościową (10 proc.). Dwa bonusy świąteczne deklaruje 22 proc. firm. Najczęściej połączą przyjęcie świąteczne z premią (8 proc.). Z kolei 30 proc. przedsiębiorstw deklaruje wręczenie pracownikom trzech lub więcej bonusów” - podaje “Businessinsider”.

Sondaż Instytutu Badawczego Randstad

Sondaż "Plany Pracodawców" został przeprowadzony przez Instytut Badawczy Randstad. W okresie od 8 października do 7 listopada 2019 r. zostały zrealizowane wywiady na reprezentatywnej próbie 1 tys. firm. “Z próby wykluczono przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 10 osób, firmy doradztwa personalnego oraz firmy, dla których agencje pracy tymczasowej nie świadczą usług” - podaje “Businessinsider”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  2. Michał Szpak wziął udział w akcji charytatywnej. Za 20 tysięcy złotych możesz zjeść kolację ze swoim idolem
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. 13. emerytura jest zagrożona? Senat zgłosił poważne zastrzeżenia, w Polakach aż zagotowała się krew

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News