Premia dla pracowników Netto
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 2 Listopada 2020

Popularna sieciówka rozdaje premie. Dostać można dodatkowo 500 zł

Pokaźna premia czeka na osoby pracujące w Netto. Sieciówka chce w ten sposób wynagrodzić zatrudnionym pracę w trakcie drugiej fali pandemii, gdy ryzyko infekcji jest wysokie.

Pandemiczna premia od Netto

Premia za dyspozycyjność w trakcie drugiej fali koronawirusa ma zrekompensować pracownikom Netto pracę w obliczu zagrożenia. Na dodatek będzie mógł liczyć każdy, kto zadeklarował chęć pracy w Netto w październiku. Premia ma wynosić 500 zł.

Pandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemicznePandemia nie jest naszym jedynym problemem. Ze wschodu nadciąga do nas kolejne wyzwanie epidemiczneCzytaj dalej

Dlaczego Netto zdecydowało się wypłacić covidowe dodatki? Sieciówka chce w ten sposób docenić pracowników, którzy wykonując swoje standardowe obowiązki służbowe nie są w stanie izolować się od klientów. Praca w sklepie zdecydowanie zwiększa ryzyko zakażenia kornawirusem.

Drugim powodem przyznania premii jest fakt, że Netto, podobnie jak inne sieci handlowe, postanowiło wydłużyć godziny otwarcia swoich placówek. Wirtualna Polska podaje, że w związku z wydłużeniem pracy sklepów Netto do 23:00 część zatrudnionych wraca do domu znacznie później. Premia ma im to wynagrodzić.

- Jesteśmy dumni, że w swoim zespole mamy tak zaangażowanych ludzi, dlatego postanowiliśmy nagrodzić ich dodatkiem w wysokości 500 zł, wyrażając tym samym swój szacunek i podziękowania - przyznał prezes Netto, Janusz Stroka.

Kaufland, Lidl i Biedronka kuszą. Na nagrody wydadzą miliony złotychKaufland, Lidl i Biedronka kuszą. Na nagrody wydadzą miliony złotychCzytaj dalej

Jesienne premie to już drugi bonus, który wypłaca w tym roku Netto. Na podobną strategię zdecydowano się w trakcie pierwszej fali koronawirusa. „Zarząd podjął także decyzję o wypłacie pracownikom sklepów oraz magazynów ekstra dodatku w wysokości 500 zł dla każdego, kto w najtrudniejszym okresie był w pełni dyspozycyjny. Osoby, które z jakichś powodów były nieobecne w pracy, otrzymają dodatek proporcjonalny do przepracowanego okresu”, czytamy w komunikacie Netto z marca 2020 r.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim "Dzień dobry TVN". "Żeby księdza pobić?", kuriozalne zarzuty
3. Nauczyciele masowo lądują na L4. Od początku roku szkolnego aż 430 tys. zwolnień

Netto rośnie w siłę i przyciąga klientów

Netto to europejska sieć supermarketów, która należy do duńskiego koncernu Salling Group. Sklepy pod tym szyldem mieszczą się w Danii i Niemczech. Do 2019 r. sklepy znajdowały się również w Szwecji.

Do ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyDo ciebie też mogą zadzwonić z sanepidu. Jeden błąd i nawet 30 tys. zł karyCzytaj dalej

Na terenie Polski Netto posiada 368 oddziałów. Jednak już niebawem rozpocznie prawdziwą ekspansję na polskim rynku, ponieważ 18 czerwca 2020 r. zapadła decyzja o przejęciu sklepów pod szyldem Tesco przez filię Netto Polska. W ramach transakcji Netto wchłonie 301 placówek i 2 centra dystrybucyjne, w których pracuje ok. 7 tys. osób.

Jednak jeszcze przed rozszerzeniem zasięgu na terenie naszego kraju Netto stało się poważnym konkurentem dla liderów rynku handlowego takich jak Biedronka czy Lidl. Wraz z drugim uderzeniem koronawirusa Netto postanowiło zdobyć zaufanie wśród klientów i przygotowało specjalne promocje. Na 10 proc. zniżki w Netto mogą liczyć pracownicy służb medycznych. Oferta obowiązuje do końca listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Najnowsze wyniki badań. Prosta metoda, która chroni przed koronawirusem lepiej niż maseczki?
  3. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  4. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  5. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
  6. Legenda polskich skoków narciarskich ma koronawirusa. Wojciech Fortuna przeżywa dramat, chodzi o jego żonę
  7. Niestety, rozkręca się sezon, uciążliwość dotyka setek tysięcy Polaków. Syrop z buraka na szczęście zwalcza okropność w okamgnieniu
Nie tylko godziny dla seniorów. Idąc na zakupy musisz być przygotowany też na kolejny czas dla jednej grupy PolakówNie tylko godziny dla seniorów. Idąc na zakupy musisz być przygotowany też na kolejny czas dla jednej grupy PolakówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News