Prawo jazdy punkty karne
Unsplash.com Dan Gold
Autor Konrad Karpiuk - 15 Sierpnia 2020

Nie tylko prawo jazdy - nowe przepisy wprowadzą też zmiany dotyczące punktów karnych. Długo czekano na rewolucję

Prawo jazdy będzie można zostawić w domu, policja nie wlepi nam mandatu za jego brak. Ponadto punkty karne będzie można podejrzeć w aplikacji, a to nie koniec zmian jakie szykuje rząd dla kierowców.

Prawo jazdy w aplikacji, sprawdzimy też punkty karne

Prawo jazdy teraz będzie funkcjonowało również w telefonicznej aplikacji mObywatel. W tej samej aplikacji sprawdzimy nasze punkty karne, a aplikacja wciąż będzie usprawniania. Ministerstwo cyfryzacji jest zadowolone z nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, bo pomoże to w rozwoju aplikacji. Oprócz tego w zakładce mPojazd będzie można spodziewać się możliwości sprawdzenia ważności przeglądu, czy polisy OC.

- Prawo jazdy w mObywatelu to kolejny ważny element rozwoju tej aplikacji. Stale pracujemy nad tym, aby ją udoskonalać. Użytkownicy to doceniają. mObywatela w swoich telefonach ma już ponad 1,35 mln Polaków. mObywatel to swoisty wirtualny portfel na dokumenty, do którego regularnie dokładamy nowe elementy - powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Warto jednak zaznaczyć, że dokument trafi do ewidencji dopiero wtedy, gdy dokument zostanie wydany przez właściwy organ. Za brak dokumentu przy sobie, grozi mandat wysokości 50 zł. Problemem był także brak możliwości dalszego prowadzenia auta, potrzebowaliśmy kogoś innego, kto by "odprowadził" za nas pojazd. Gdy prawo jazdy będzie mogło być skontrolowane cyfrowo, problem praktycznie znika.

Razem z L4 możesz mieć kontrolę w pakiecie. Dotąd zakwestionowali co trzecie zwolnienie lekarskieRazem z L4 możesz mieć kontrolę w pakiecie. Dotąd zakwestionowali co trzecie zwolnienie lekarskieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Seniorze, znamy już kwotę czternastej emerytury. Jesteśmy pewni Twojego uśmiechu na twarzy
2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Wiele więcej usprawnień dla kierowców

Zniknie także obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego po wypełnieniu wszystkich rubryk przy badaniu technicznego, gdyż informacje o nim będą w systemie CEPIK. Ponadto, właściciel pojazdu po zmianie miejsca zamieszkania, nie będzie musiał przedstawiać dowodu własności, przerejestrowując samochód, wystarczy sam dowód rejestracyjny.

Ponadto zmiany pozwalają na zachowanie starego dowodu rejestracyjnego. Zniknie także nalepka kontrolna na szybę. Kierowcy będą mieli także możliwość wyrejestrowania samochód uszkodzonych na okres od 3 do 12 miesięcy. Przywrócenie auta do ruchu będzie wymagało przejścia dodatkowego badania technicznego.

Zmieni się także procedura odzyskania dowodu rejestracyjnego po jego zatrzymaniu. Przywrócić będzie mogła je Stacja Kontroli Pojazdu, która wykona przegląd wycofanego z ruchu pojazdu. Wygląda na to, że przepisy dla kierowców idą cały czas w kierunku cyfryzacji i automatyzacji.

Przynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośniePrzynajmniej 2400 zł emerytury i szereg ulg dla seniorów. Sejm właśnie przyjął ustawę niemal jednogłośnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
  2. Będą wielkie zmiany w Polsce. Jest ostrzeżenie dla turystów
  3. 45 złotych mniej za stek wołowy. A to nie wszystko, w Lidlu kupisz teraz mięso różnego rodzaju za pół darmo
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Dzisiaj w Biedronce możesz się nieźle obłowić. Podstawowe produkty kupisz za połowę ceny
  6. Robiąc ogórki małosolne, pamiętaj o 4 ważnych zasadach. Będą wtedy idealnie chrupkie
Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytówEmerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytówCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News