Trzeba zapłacić za nowe prawo jazdy
public domain pictures
Autor Kasper Starużyk - 29 Listopada 2019

Każdy kto ma prawo jazdy będzie musiał płacić. Trzeba przygotować się na spory wydatek

Bezterminowe prawa jazdy odchodzą w niepamięć. Teraz będziemy korzystać z dokumentów, które trzeba będzie wymieniać. To oznacza z kolei dodatkowe koszty jakie wygeneruje nasze prawo jazdy.

Nowe prawo jazdy może nas kosztować nawet ponad 300 zł, jednak nie we wszystkich przypadkach.

Prawo jazdy bezterminowe też trzeba wymienić

Przed wydatkiem nie uchronią się także kierowcy, którym wydano jeszcze bezterminowy dokument - informują motofakty.pl. Są to kierowcy, którzy otrzymali prawo jazdy przed 18 stycznia 2013 r. Kierowcy, którzy załapali się jeszcze na ten dokument będą musieli zgłosić się do urzędów przed rokiem 2028, bo najdłuższy obecny termin na jaki można otrzymać prawo jazdy, to 15 lat.

Jeśli jednak lekarz uzna, że stan zdrowia prowadzącego nie pozwala mu na posiadanie dokumentu ważnego przez 15 lat, będzie musiał on odświeżać dokument co 5 lat.

Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądzeNajpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądzeCzytaj dalej

Ile kosztuje wymiana prawa jazdy

Wymiana prawa jazdy, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie koszty może wynieść nawet ponad 300 zł. W tę cenę wyliczamy bowiem: wymianę samego dokumentu (100 zł), wyrobienie nowego zdjęcia (około 30 zł), wizytę u lekarza (200 zł) i opłatę ewidencyjną uiszczaną w urzędzie (50 gr).

Jeśli jednak otrzymaliśmy bezterminowy dokument, a lekarz nie miał zastrzeżeń do naszego stanu zdrowia, to przy wymianie nie mamy obowiązku iść wcześniej do lekarza. Ten obowiązek ciąży na nas w przypadku otrzymania dokumentu na 5 lat, ze względu na stan zdrowia. Podobnie nie musimy wydawać pieniędzy na badanie lekarskie, jeśli zmieniamy dokument ze względu np. na zmianę adresu zamieszkania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  3. Chciał tylko kupić jednego kurczaka. Odjęło mu mowę, gdy zrozumiał, co się stało
  4. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  6. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  7. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News