prawo jazdy
Wikipedia/LukaszKatlewa
Autor Paulina Musianek - 21 Grudnia 2019

Szykują się zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Przygotuj się na nowe wymagania

Prawa jazdy nie zdobędziesz nie znając nowych przepisów drogowych. Teoretyczna część egzaminu na prawo jazdy wzbogacona będzie o nowe pytania.

Prawo jazdy zdobędziesz zdając egzamin z nowymi pytaniami

Testy na prawo jazdy czekają zmiany związane z nowymi przepisami ruchu drogowego dotyczącymi obowiązkowego tworzenia korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Osoby planujące podejście do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy muszą przygotować się na nowe pytania, które będą sprawdzały, czy kursanci posiadają aktualną wymaganą wiedzę na temat najnowszych zasad drogowych, które weszły w życie 6 grudnia.

Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleZapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleCzytaj dalej

Czas na zapoznanie się z przepisami

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zaznaczył, że przewidziany został czas na zapoznanie się z przepisami. Resort podjął decyzję o tym, aby pytania egzaminacyjne wprowadzić po trzech miesiącach funkcjonowania przepisów.

- Planując sprawdzanie wiedzy kandydatów na kierowców w zakresie nowo wprowadzonych przepisów ruchu drogowego należy mieć na względzie fakt, że większość osób podchodzących aktualnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy uczęszczała na zajęcia teoretyczne przed wprowadzeniem tych przepisów, a przepisy te zostały wprowadzone 6 grudnia. Oznacza to, że nawet najlepiej przygotowane osoby nie miały możliwości zapoznania się z zasadami ruchu drogowego określonymi w nowych przepisach - wyjaśniał w Sejmie Weber. - Bezapelacyjnie będziemy chcieli, żeby kierowcy się do tych przepisów stosowali i tym samym zwiększali bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zapowiedział.

Nowe obowiązki kierowców

Na początku grudnia weszły w życie nowe przepisy nakazujące kierowcom tworzenie korytarzy życia, które mają zapewnić krótszy czas przejazdu służb ratowniczych do poszkodowanych. Korytarz życia tworzy się zjeżdżając odpowiednio jak najbliżej lewej lub prawej krawędzi jezdni. Zmiany przewidują też, że w przypadku gdy kierowca nie ma możliwości kontynuacji jazdy pasem ruchu na jezdni z więcej niż jednym pasem w tym samym kierunku, np. z powodu wystąpienia utrudnienia, kierujący pojazdem poruszającym się sąsiednim pasem jest zobowiązany wpuścić go przed siebie.

Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęJuż za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Nad Pawłem Królikowskim czuwa żona. Choroba pierwszy raz dała o sobie znać już lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News