Za co możesz stracić prawo jazdy?
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Radosław Święcki - 8 Maja 2020

Już w wakacje dużo szybciej stracisz prawo jazdy. Rząd przedstawił najważniejsze zmiany

Wysoki mandat a nawet utrata prawa jazdy grozić będzie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym – to jedna z proponowanym zmian w nowelizacji ustawy o ruchu drogowym. Kierownictwo ministerstwa infrastruktury zapewnia, że pandemia koronawirusa nie przerwała prac nad regulacją. Ma ona wejść w życie już w wakacje.

Za co stracisz prawo jazdy?

Proponowane zmiany zakładają m.in., że kierowcy, którzy przekroczą prędkość o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Zostanie na nich również nałożony mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Przypomnijmy, że dotychczas utrata prawa jazdy dotyczyła wyłącznie sytuacji, gdy do złamania limitu prędkości dochodziło na terenie zabudowanym.

Nowe przepisy wiązać się również będą z uprzywilejowaniem pieszych, którzy będą mieli pierwszeństwo jeszcze przed przejściem dla pieszych, a także obniżenie prędkości pojazdów w godzinach 23.00 – 5.00 na obszarze zabudowanym z 60 do 50 km/h.

Biedronka sprzedawać będzie też w niedziele. Sieciówka znalazła sposób, zaczyna 10 majaBiedronka sprzedawać będzie też w niedziele. Sieciówka znalazła sposób, zaczyna 10 majaCzytaj dalej

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podkreśla, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła na tempo prac resortu nad ustawą.

- Epidemia nie spowolniła naszych prac. Większy wpływ na nie miała ilość różnego rodzaju uwag i propozycji, które do nas spłynęły. Musieliśmy je wszystkie przeanalizować, przygotować odpowiedzi, a jeśli były zasadne, to nanieść poprawki i zmiany. Takich przypadków było kilka. To spowodowało, że czas prac nad ustawą nieco się wydłużył, ale mam nadzieję, że jeszcze w maju będzie ona omawiana w Sejmie – mówi cytowany przez TVN 24 BIS wiceszef resortu infrastruktury.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

Zmiany od wakacji?

Z zapewnień wiceministra wynika, że projekt jest obecnie na ostatnim etapie konsultacji międzyresortowych.

- Mam nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów projekt ustawy zostanie przyjęty, a następnie - po jego zatwierdzeniu przez samą Radę Ministrów - trafi pod obrady Sejmu, a później Senatu – podkreśla Weber.

Resort infrastruktury – jak mówi wiceminister – chce, by nowelizacja ustawy o ruchu drogowym weszła w życie w wakacje, nie precyzując jednak czy stanie się to pod koniec czerwca, czy w lipcu. Weber podkreśla, że kluczowe tutaj będzie tempo prac parlamentu nad regulacją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News