PHOTO TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS WARSZAWA KONTROLA DROGOWA POLICJA DROGOWKA WYDZIAL RUCHU DROGOWEGO POMIAR PREDKOSCI RADAR RECZNY PISTOLET LASEROWY LASER TECH PRZEKROCZENIE PREDKOSCI 25/04/2012 WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 6 Lutego 2020

Teraz prawo jazdy stracisz od ręki. Wystarczy popełnić jedno wykroczenie

Prawo jazdy już niedługo będzie o wiele łatwiej stracić. Wynika to z nowelizacji przepisów drogowych, która już niebawem zacznie obowiązywać. Kierowca, który przekroczy limit prędkości o 50 km/h po prostu straci prawo jazdy. Nowelizacja wprowadzi też nowy zasady dotyczące pieszych i ich bezpieczeństwa.

Prawo jazdy odbiorą za przekroczenie prędkości

Do rządowego Centrum Legislacji wpłynęła nowelizacja ustawy “Prawo o ruchu drogowym”, która zaostrza przepisy drogowe. Wynika z niej m.in., że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 kilometrów na godzinę, straci prawo jazdy.

Nowe prawo nie będzie dotyczyć tylko miasta. “Zmiana ta umożliwia zatrzymywanie prawa jazdy również w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości określonej ustawą lub znakiem drogowym także poza obszarem zabudowanym” - czytamy w projekcie ustawy.

Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyPonad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych karyCzytaj dalej

Nie tylko utrata prawa jazdy. Obostrzeń jest więcej

Ale utrata prawa jazdy to nie jedyne zmiany, jakie zajdą w przepisach o ruchu drogowym. Kierowcy będą musieli ustąpić pierwszeństwa pieszym jeszcze zanim wejdą na pasy. “Kierujący pojazdem będzie zobowiązany do stworzenia możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię, nie tylko dla pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych, ale również dla tych pieszych, którzy wchodzą na przejście dla pieszych w tym oczekują na możliwość wejścia na to przejście” - napisano w projekcie ustawy.

Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Pojedziesz tylko 50 km/h

Oprócz wyżej wymienionych zmian nowelizacja wprowadza zrównanie prędkości dopuszczalnej do 50 km/h zarówno podczas jazdy w dzień, jak i w nocy. Dzięki tej zmianie możliwe będzie skrócenie drogi hamowania pojazdu i minimalizowanie potencjalnych konsekwencji.

“Z analiz badawczych wynika, że różnica prędkości między 50 i 60 km/h ma istotne znaczenie w kontekście długości drogi hamowania pojazdu oraz potencjalnych skutków zdarzeń drogowych” - napisano w uzasadnieniu projektu.

Nowa ustawa o prawie drogowym miałaby zacząć obowiązywać od 1 lipca tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazda Polsatu. Zmarła zaraz po zdjęciach
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Benedykt XVI w ciężkim stanie. Smutne, podjęto decyzję o jego dalszych losach

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News