Prawo jazdy nowe zasady
pexels.com
Autor Komunikaty prasowe - 1 Stycznia 2020

Prawo jazdy już całkiem inaczej. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

Prawo jazdy od tego roku zdobędziesz łatwiej niż dotychczas. Ale to nie wszystko. “Niższy podatek dochodowy, nowy sposób zdawania na prawo jazdy i nowe elektroniczne recepty – takie zmiany w prawie weszły w życie 1 stycznia 2020” - podaje “Rzeczpospolita”.

Prawo jazdy według nowych przepisów

Prawo jazdy będzie można od tego roku zdobyć łatwiej, niż dotychczas. Osoby zdające nie będą już musiały stać w kolejce w oczekiwaniu na egzamin, lecz otrzymają informację, o której konkretnie godzinie mają się stawić.

Jeżeli chodzi o egzaminatorów, to będą oni mieli prawo przeprowadzić co najwyżej osiem egzaminów danego dnia - i co istotne - nie więcej niż jeden w ciągu godziny. W ten sposób będę mogli bardziej rzetelnie oceniać umiejętności i niedociągnięcia w prowadzeniu samochodu przez przyszłych kierowców.

Wyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuWyższe kary dla kierowców już od dzisiaj. Zapomnisz, zapłacisz 5200 zł mandatuCzytaj dalej

Obniżka PIT

Od Nowego Roku będzie można w pełni odczuć obniżkę podatku dochodowego od osób fizycznych. “Wprawdzie obowiązuje ona już od 1 października, ale ponieważ rozliczenie tego podatku następuje za okresy roczne, to w 2019 r. efektywna stawka podatku była tylko niewiele niższa – wyniosła 17,75 proc.” - podaje “Rzeczpospolita”. Podatek, jaki trzeba będzie zapłacić wyniesie mniej także z powodu podwyżki kosztów pracowniczych.

Wpłaty podatku na mikrorachunek

W przypadku osób, które same rozliczają swój podatek, mają one obowiązek założyć tzw. mikrorachunek dla celów fiskalnych. “Zamiast, jak dotychczas, wpłacać zaliczki lub dopłaty na rachunek urzędu skarbowego, trzeba będzie to robić na nowy rachunek w scentralizowanym systemie” - informuje “Rzeczpospolita”. Założenie mikrorachunku jest banalnie proste, aby to zrobić wystarczy wejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl) i podać swój PESEL lub NIP.

Elektroniczne recepty

Już od 8 stycznia lekarz będzie miał prawo wystawić recepty tylko w formie elektronicznej. W przypadku, gdy nie będzie mógł tego zrobić, pacjent otrzyma papierową receptę podlegającą realizacji na obecnych zasadach. “Dla lekarzy oznacza to konieczność podłączenia się do systemu e-Zdrowie, czyli ministerialnej elektronicznej platformy gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych” - podaje “Rzeczpospolita”. Do lipca mają na to czas.

Waloryzacja 2020 już pewna. Kwota załamie niejednego emerytaWaloryzacja 2020 już pewna. Kwota załamie niejednego emerytaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News