prasowanie
Pixabay/congerdesign
Autor Paulina Musianek - 6 Września 2019

Na praniu i prasowaniu można zarobić duże pieniądze, zdziwisz się jak prosto

Prasowanie dobrym pomysłem na biznes? Historia Mateusza Daty i jego firmy "Ciocia Renia" pokazuje, że jak najbardziej. Wyprane i wyprasowanie ubrania dowożone pod drzwi kusza klientów.

Prasowanie i pranie od Cioci Reni

Prasowanie i pranie - takie usługi już znamy. Jednak do tej pory trzeba było samemu wybrać się do pralni ze swoimi ubraniami. Teraz dzięki dwóm kolegom i tacie jednego z nich, a także dzięki aplikacji mobilnej Ciocia Renia, można zamówić usługę i odbiór rzeczy z dowolnego adresu. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon z Google Play lub App Store, wybrać rzeczy do prania lub prasowania, wybrać datę odbioru i dostawy, podać adres i zamówić usługę.

Kierowca odbierze i dostarczy zamówienie dokładnie tam, gdzie klient sobie tego życzy, w dniu i o godzinie, którą wybierze. Praniem i prasowaniem zajmie się wykwalifikowany personel Cioci Reni. Po wszystkim wystarczy otworzyć drzwi i odebrać swoje czyste, pachnące i wyprasowanie ubrania. Jak zapewnia jeden z założycieli firmy Mateusz Data w rozmowie z mambiznes.pl, ceny usług są porównywalne do cen w pralniach stacjonarnych.

Prezeska ZUS o sposobie na uzyskanie wyższej emeryturyPrezeska ZUS o sposobie na uzyskanie wyższej emeryturyCzytaj dalej

Usługa dla zabieganych

- Żyjemy w czasach, w których ludzie nie mają już czasu biegać do pralni. Dotychczas, chcąc odświeżyć garnitur czy wyprać sukienkę musieliśmy przejechać “pół miasta” do galerii i skorzystać z usług mieszczącej się tam “sieciówki”. Nie była to najprzyjemniejsza wyprawa, a tym bardziej nie chce już wspominać o tym, ile czasu się wtedy traci. Istnieje też wiele mniejszych, osiedlowych pralni jednak my postanowiliśmy iść o krok dalej tworząc aplikacje Ciocia Renia. Postanowiliśmy stworzyć usługę, jakiej jeszcze w Polsce nie było, a zaczęliśmy od Krakowa - wyjaśnia Mateusz Data.

Jak na razie firma działa w Krakowie i okolicach, jednak założyciele planują do końca roku otworzyć kolejną pralnię w Warszawie, a później rozwijać biznes na zasadzie franczyzy we Wrocławiu i Poznaniu.

Aplikacja kluczowym elementem biznesu

Mateusz Data wyjaśnia w rozmowie z portalem, że aplikacja mobilna była tylko rozwinięciem istniejącego biznesu. Prowadząc pralnie z dowozem widzieli już czego oczekują klienci i tylko rozwinęli to o udogodnienia w aplikacji takie jak, śledzenie statusu prania, historia zamówień, możliwość podania dokładnego czasu dostawy, CiocioKlub, czyli program lojalnościowy, w którym można wymienić punkty na darmowe pranie.

Sprzedaż alkoholu rośnie. Sprzedaż alkoholu rośnie. "Nie bójmy się mówić, że to efekt 500 plus"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  3. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  4. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  5. Jacek Rozenek przyznał, że przeżył śmierć kliniczną. Opowiedział, co zobaczył po drugiej stronie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News