prasowanie
Autor Paulina Musianek - 6 Września 2019

Na praniu i prasowaniu można zarobić duże pieniądze, zdziwisz się jak prosto

Prasowanie dobrym pomysłem na biznes? Historia Mateusza Daty i jego firmy "Ciocia Renia" pokazuje, że jak najbardziej. Wyprane i wyprasowanie ubrania dowożone pod drzwi kusza klientów.

Prasowanie i pranie od Cioci Reni

Prasowanie i pranie - takie usługi już znamy. Jednak do tej pory trzeba było samemu wybrać się do pralni ze swoimi ubraniami. Teraz dzięki dwóm kolegom i tacie jednego z nich, a także dzięki aplikacji mobilnej Ciocia Renia, można zamówić usługę i odbiór rzeczy z dowolnego adresu. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon z Google Play lub App Store, wybrać rzeczy do prania lub prasowania, wybrać datę odbioru i dostawy, podać adres i zamówić usługę.

Kierowca odbierze i dostarczy zamówienie dokładnie tam, gdzie klient sobie tego życzy, w dniu i o godzinie, którą wybierze. Praniem i prasowaniem zajmie się wykwalifikowany personel Cioci Reni. Po wszystkim wystarczy otworzyć drzwi i odebrać swoje czyste, pachnące i wyprasowanie ubrania. Jak zapewnia jeden z założycieli firmy Mateusz Data w rozmowie z mambiznes.pl, ceny usług są porównywalne do cen w pralniach stacjonarnych.

Prezeska ZUS o sposobie na uzyskanie wyższej emeryturyPrezeska ZUS o sposobie na uzyskanie wyższej emeryturyCzytaj dalej

Usługa dla zabieganych

- Żyjemy w czasach, w których ludzie nie mają już czasu biegać do pralni. Dotychczas, chcąc odświeżyć garnitur czy wyprać sukienkę musieliśmy przejechać “pół miasta” do galerii i skorzystać z usług mieszczącej się tam “sieciówki”. Nie była to najprzyjemniejsza wyprawa, a tym bardziej nie chce już wspominać o tym, ile czasu się wtedy traci. Istnieje też wiele mniejszych, osiedlowych pralni jednak my postanowiliśmy iść o krok dalej tworząc aplikacje Ciocia Renia. Postanowiliśmy stworzyć usługę, jakiej jeszcze w Polsce nie było, a zaczęliśmy od Krakowa - wyjaśnia Mateusz Data.

Jak na razie firma działa w Krakowie i okolicach, jednak założyciele planują do końca roku otworzyć kolejną pralnię w Warszawie, a później rozwijać biznes na zasadzie franczyzy we Wrocławiu i Poznaniu.

Aplikacja kluczowym elementem biznesu

Mateusz Data wyjaśnia w rozmowie z portalem, że aplikacja mobilna była tylko rozwinięciem istniejącego biznesu. Prowadząc pralnie z dowozem widzieli już czego oczekują klienci i tylko rozwinęli to o udogodnienia w aplikacji takie jak, śledzenie statusu prania, historia zamówień, możliwość podania dokładnego czasu dostawy, CiocioKlub, czyli program lojalnościowy, w którym można wymienić punkty na darmowe pranie.

Sprzedaż alkoholu rośnie. Sprzedaż alkoholu rośnie. "Nie bójmy się mówić, że to efekt 500 plus"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Jacek Rozenek przyznał, że przeżył śmierć kliniczną. Opowiedział, co zobaczył po drugiej stronie

Następny artykuł