Prąd elektryczny
pixnio.com
Autor Przemysław Terlecki - 2 Maja 2020

Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Prąd elektryczny odłączony nagle i znienacka? To niewykluczone zwłaszcza w sytuacji takiej, jak ta obecna w Polsce. Susza nie sprzyja kondycji sił natury, a to na nich swoją działalność opiera część elektrowni w Polsce. IMGW podało więc jasno - nagłe odłączenie od sieci użytkowników wspomnianych elektrowni jest jak najbardziej możliwe.

Prąd elektryczny jedną z ofiar suszy w Polsce? Jak najbardziej jest to możliwe. Szczególnie w wypadku tych elektrowni, które w trakcie swojej pracy korzystają z sił natury. Mowa tutaj więc o tych elektrowniach, które opierają się na przepływie wód. Gazeta.pl podaje, iż niektóre z nich mogą niebawem zaliczyć niezapowiedziane przerwy w dostawach prądu.

Pogoda w Polsce nie sprzyja więc nie tylko rolnictwu, ale także energetyce. Susza, która postępuje w zastraszającym tempie, jest zjawiskiem na niespotykaną dotąd skalę. Jak wskazuje wspomniany wyżej portal, wskaźnik wilgotności gleby w jej płytkiej warstwie spadł z 30% do 20%. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sam przyznaje, że tak sucho nie było jeszcze nigdy.

Polacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwoleniePolacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwolenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Córka Kowalskiej przerwała milczenie. Szczere wyznanie

Woda w życiu codziennym użytkowana z głową. IMGW apeluje

Instytut w oficjalnym komunikacie zauważył, że nie ma co zwlekać z wdrażaniem rozwiązań. Co więcej podkreślono, że dbanie o wodę i jej użycie z głową spoczywa na barkach każdego z nas. Kluczowe jest, jak zauważa IMGW, by o wodę w życiu codziennym, ale także w pracy.

- Wszyscy musimy zacząć działać. Stosowne rozwiązania systemowe trzeba wdrażać w tempie ekspresowym. A samorządy muszą szukać prostych i szybkich rozwiązań retencyjnych. Kluczem do rozwiązania problemu jest również każdy z nas. Musimy dbać i oszczędzać bezcenną wodę w życiu codziennym, w pracy, na każdym kroku - podało IMGW.

Prąd elektryczny ofiarą wirusa. Susza przybiera na sile

Co ciekawe, rzecznik IMGW zwrócił uwagę, że problem suszy dotknie w kwestii energetyki nie tylko elektrownie oparte o siły natury. Także te placówki, które wykorzystują pobieraną z rzek i jezior wodę do chłodzenia swoich instalacji, będą miały przez suszę problem. Mniejsza ilość wody w naturalnych akwenach prowadzi do szybszego się jej nagrzewania, co w oczywisty sposób pozbawia wodę właściwości chłodzących.

- Są elektrownie w Polsce, które pobierają wodę bezpośrednio z rzeki. Jeżeli ich poziom będzie opadał, będzie rosła też temperatura wody, przez co możliwy jest scenariusz, w którym część konwencjonalnych elektrowni będzie musiała ograniczyć produkcję - podkreślił rzecznik IMGW, Grzegorz Walijewski.

Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujePieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apelujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  2. Rząd zapowiada łagodzenie restrykcji. Biskupi przekazali swój apel
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Lot z Polski, którego jeszcze nie było. Pierwsze takie połączenie w historii tanimi liniami
Kierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemKierowcy mogą być wściekli. Fantastyczna okazja przechodzi właśnie przed nosemCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News