Praca zdalna w tarczy antykryzysowej
EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 12 Czerwca 2020

Tarcza 4.0 z rozwiązaniem, które ci się nie spodoba. Szef z dnia na dzień całkowicie przeorganizuje twoją pracę

Praca zdalna zostanie z nami już na stałe? Niekoniecznie. Na mocy nowych przepisów tarczy antykryzysowej 4.0. pracodawca będzie mógł w każdej chwili zażądać od pracowników powrotu do stacjonarnego wykonywania obowiązków.

Praca zdalna po modyfikacjach

Praca zdalna, która do tej pory była wyborem, w obliczu pandemii stała się koniecznością. Już niedługo domowy tryb pracy może odejść w zapomnienie, a wszystko przez nowelizację tarczy antykryzysowej.

Na mocy zapisów pracodawca będzie miał prawo do odwołania polecenia pracy zdalnej nawet z dnia na dzień. Będzie to oznaczało obowiązek „stawienia się w biurze w czasie wskazanym przez pracodawcę i powrót do normalnego trybu pracy” – wyjaśniła Wioletta Żukowska-Czaplicka, ekspertka ds. regulacji Pracodawców RP.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Niezdefiniowana praca zdalna

Eksperci wskazują, że brak prawnej definicji pracy zdalnej stwarza poważne problemy. Przepisy „covidowe” mają co do zasady wygasać we wrześniu, ale nieuregulowanie pojęcia pracy zdalnej może sprawić, że akurat te przepisy będą obowiązywały dłużej lub staną się podstawą do dalszego porządkowania tej kwestii w polskim systemie prawnym – podaje Business Insider Polska.

1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty teżCzytaj dalej

Przepisy dotyczące pracy zdalnej nie weszły jeszcze w życie, ale wszystko wskazuje na to, że tarcza antykryzysowa 4.0. będzie przyjęta na początku lipca. Czy zapisy o pracy zdalnej zostaną podtrzymane? Okaże się już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News