Praca
pxhere
Autor Komunikaty prasowe - 18 Stycznia 2020

W 2020 roku nie znajdziesz pracy już tak łatwo. Ofert będzie znacznie mniej

Pracę w nadchodzących miesiącach nie będzie tak łatwo znaleźć, jak to było dotychczas, tak przynajmniej prognozuje branża rekrutacyjna. Co prawda rynek pracy wciąż będzie obfitował w oferty, jednak nie będzie ich już tyle co w zeszłym roku.

Pracę nie będzie już tak łatwo znaleźć, jak to było do tej pory

O pracę od tego roku będzie coraz trudniej, wiele firm już obecnie zapowiedziało cięcie etatów. “Najtrudniej o angaż będzie m.in. pracownikom firm usługowych, obszarów produkcyjnych oraz okołoprodukcyjnych, a także ekonomistom. Z kolei w najlepszej sytuacji znajdą się kandydaci z branży budowlanej, magazynowej i logistycznej, jak również informatycy” - informuje Money.pl.

Jak będzie wyglądała sytuacja na rynku pracy w 2020 r., postanowili sprawdzić analitycy serwisu agencyjnego MondayNews. Eksperci z branży HR przedstawili swoje opinie.

“Mimo że ofert będzie nadal sporo, to pracodawcy ostrożnie zwiększają zatrudnienie, odczuwając spowolnienie gospodarcze na Zachodzie. Szacuję, że w 2020 roku niemal w każdej branży będzie mniej ofert pracy, a co za tym idzie, trudniej będzie o nową posadę” – stwierdza Szymon Rudnicki, dyrektor z agencji rekrutacyjnej Manpower, jak cytuje Money.pl.

Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebującychNowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebującychCzytaj dalej

Postępująca robotyzacja i automatyzacja

Ewelina Glińska-Kołodziej, dyrektor operacyjny Trenkwalder, powiedziała, że już w III kwartale 2019 roku raport GUS odnotował zmniejszenie się ilości wolnych miejsc pracy. Niestety, prognozy wskazują, że ta tendencja będzie się utrzymywać. Co więcej, ze względu na postępującą robotyzację i automatyzację procesów produkcyjnych, dostępność wolnych stanowisk ulegnie obniżeniu.

“Dla przedsiębiorstw dodatkowym argumentem za większą wstrzemięźliwością w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy są także kolejne obciążenia związane z kosztami zatrudnienia. W części firm ruszyły Pracownicze Plany Kapitałowe, a dodatkowo mamy niespotykany dotąd skokowy wzrost płacy minimalnej – 350 złotych wobec dotychczasowych 100-150 – wyjaśnia Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy z Randstad Polska.

Waloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejWaloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejCzytaj dalej

Zapotrzebowanie jest, ale na pracowników najniższego szczebla

Joanna Przemyślańska-Włosek z Work Service powiedziała, że polska gospodarka co prawda rośnie, jednak proces ten jest coraz wolniejszy. “Z danych Barometru Rynku Pracy wynika, że pracodawcy planują zatrudniać przede wszystkim pracowników niższego szczebla (68,6%), a potem – średniego (39,2%). Najmniejsze szanse na nową posadę mają reprezentanci kadry zarządzającej (6,2%)” - podaje Money.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy
Lidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćLidl i Biedronka zaprezentowały najlepsze produkty w tym tygodniu. Trzeba się spieszyćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News