Pieniądze
Autor - 6 Listopada 2019

Państwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na start

Praca czeka w państwowej instytucji. Chodzi o Agencję Wywiadu, która pojawiła się na otwartych targach pracy Absolvent Talent Days w celu poszukiwania kandydatów. Przedstawiciel AW udzielił na ten temat wypowiedzi PAP: “Nasze uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy jest naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy”.

Praca w Agencji Wywiadu

Praca w Agencji Wywiadu wydaje się intratną i przyszłościową posadą. Przedstawiciele AW, którzy ze względu na charakter swojej pracy woleli pozostać anonimowi powiedzieli, że ich aktywność w przestrzeni publicznej znacznie się zwiększyła w ciągu ostatnich lat. Na czym ona polega? M.in. na obecności w mediach społecznościowych, modernizacji strony internetowej oraz prowadzeniu cyklicznych wykładów na uczelniach wyższych. "Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji" - powiedzieli przedstawiciele AW.

Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaEmerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaCzytaj dalej

Komunikacja ze społeczeństwem popłaca

Zdaniem przedstawicieli AW, komunikacja ze społeczeństwem przy użyciu nowoczesnych mediów sprawiła, że na wzór USA czy Wielkiej Brytanii, przyłączyli się oni “do grona najlepszych demokratycznych służb wywiadowczych, których obecność w przestrzeni publicznej jest już od dawna w wielu krajach standardem". Z tego też względu uważają, że wzięcie udziału w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbyły się dzisiaj na PGE Narodowym w Warszawie, jest "naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy".

Nie masz pojęcia, a policja zauważy od razu. Zabiorą ci dowód i wpiszą wysoki mandatNie masz pojęcia, a policja zauważy od razu. Zabiorą ci dowód i wpiszą wysoki mandatCzytaj dalej

Ważne, by dotrzeć do młodych Polaków

AW podjęła się niedawno stworzenia kampanii promocyjnej pod hasztagiem #genWywiadu, w celu dotarcia do młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. W ten sposób szuka kandydatów, którzy byliby chętni do służby: "Rozpoczynając dialog z młodym pokoleniem Polaków przy wykorzystaniu znanych mu kanałów informacyjnych i języka, nie naruszamy tym samym powagi urzędu" - skomentowali przedstawiciele AW. Podkreślili jednak, że mimo rozpoczęcia nowatorskich działań rekrutacyjnych, nie mają wcale zamiaru zrezygnować z specyficznych form pozyskiwania kandydatów odpowiednich dla służby wywiadowczej, stosowanych tradycyjnie do tej pory.

Aby zostać oficerem Agencji Wywiadu trzeba spełnić wszelkie kryteria procedury kadrowej, trwającej mniej więcej pół roku. Nowy pracownik AW zarabia na początek 4500 zł netto, jednak zaledwie po kilkumiesięcznym szkoleniu oficerskim pensja wzrasta niemal do 5 tys. netto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News