Dziś mija termin podpisywania umów na PPK
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Listopada 2019

Czas jest tylko do dzisiaj. Pracodawca nie może zapomnieć

PPK. We wtorek 12 listopada mija ważny termin dla właścicieli dużych przedsiębiorstw. Pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 250 pracowników mają obowiązek podpisania umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych z wybranym organem finansowym.

PPK - kolejna ważna data dla przedsiębiorców

PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe) to powszechny system oszczędzania dla pracowników realizowany przy współpracy z pracodawcami oraz państwem. Na ten moment są one wprowadzane w największych przedsiębiorstwach, które zatrudniają ponad 250 osób. Stopniowo będą przystępować do niego także mniejsze firmy.

Polski Fundusz Rozwoju przypomina, że 12 listopada to kluczowa data dla właścicieli dużych firm. Wcześniejsze etapy procedury przystąpienia do PPK wyglądały następująco: do 25 września należało zawrzeć porozumienie z zespołem w sprawie wyboru instytucji, która ma zarządzać PPK w danej spółce. Następnie, do 25 października, przedsiębiorstwo miało podpisać z nią umowę.

Wywróciła się na śliskim chodniku. Łódzki sąd przyznał rekordowe odszkodowanieWywróciła się na śliskim chodniku. Łódzki sąd przyznał rekordowe odszkodowanieCzytaj dalej

Dziś mija termin

12 listopada należy podpisać umowę o prowadzenie PPK w danej firmie. Jak podaje money.pl, umowa ma określać szczegółowe warunki zbierania wpłat oraz zarządzania nimi, deklarowania wpłat środków dodatkowych oraz składania dyspozycji, które obejmują zbierane środki. Po podpisaniu umowy pracownicy stają się członkami PPK, a z ich wynagrodzenia odprowadzana będzie dodatkowa składka emerytalna.

"Pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie mojeppk.pl.

Podwyżki w 2020 odczują miliony Polaków. Ty też możesz dostać więcejPodwyżki w 2020 odczują miliony Polaków. Ty też możesz dostać więcejCzytaj dalej

Powinno być dobrze

- Jesteśmy ostrożnie optymistyczni, patrząc na proces podpisywania umów - powiedział portalowi mojeppk.pl prezes zarządu PFR Portal PPK Robert Zapotoczny. - W całym kraju odbywają się setki szkoleń, spotkaliśmy się już z przedstawicielami firm zatrudniających ponad półtora miliona osób i wiemy, że znakomita większość przedsiębiorców w Polsce profesjonalnie podchodzi do tego projektu, traktując go jako okazję do zaoferowania swoim pracownikom dodatkowego benefitu - powiedział Robert Zapotoczny.

Warto przypomnieć, że do PPK w pierwszej kolejności muszą przystąpić największe przedsiębiorstwa. Stopniowo do PPK będą dołączać mniejsze firmy. Od stycznia 2020 roku zobowiązane do tego bedą firmy, w których zatrudnionych jest co najmniej 50 pracowników.

Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złMasa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko zmarło w wieku 6 lat. Kilka dni później zrozpaczona mama odkryła w szufladzie, co zrobiła jej córka
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News