Kredyty na mieszkania coraz wyższe
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Komunikaty prasowe - 14 Lutego 2020

Pożyczka kilkadziesiąt razy wyższa niż zarobki. Teraz bez problemu bank ci ją przyzna

Pożyczki Polaków mogą być coraz większe, bo wraz ze wzrostem ich płac rosną możliwości zadłużania się na coraz wyższe kwoty. Przy kredycie na mieszkanie 3 osobowa rodzina zarabiająca netto 7,4 tys. złotych(dwie średnie krajowe), może zadłużyć się - biorąc wartość z mediany kredytów przy tego typu zarobkach - na nawet 670 tys. złotych.

Pożyczki, kredyty

Pożyczki na coraz większe kwoty choćby na mieszkanie są możliwe, bo średnio więcej zarabiami więc bank jest nam też w stanie o wiele więcej pożyczyć. Takie banki jak informuje dziennik "Polska The Times" jak Credit Agricole oferują kowty kredytów mieszkaniowych nawet w wysokości 723 tys. złotych. W podobnej kwocie można się zadłużyć w Pekao, bo też na około 700 tys. złotych. Do hojnych banków należy także BNP Paribas, które umożliwia pożyczenie 697 tys. złotych. Jednak to na co należałoby zwrócić uwagę, to który z banków pożyczy nam pieniądze najtaniej. Obecnie należą do nich BNP Paribas, BOŚ Banku, Santander oraz Citi Handlowy.

Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanieZostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanieCzytaj dalej

Niższe zarobki, to i niższy dostępny kredyt. Jeżeli zmniejszylibyśmy je zaledwie o 20 proc. do 6 tys. netto to kwota dostępnego kredytu spadła by do 439,6 tys zł (o prawie 35 proc.), a to już mocno by usztywniło nasze decyzje dotyczące zakupu interesującej nas nieruchomości.

Rosnące marże oraz poza odsetkowe koszty kredytów sprawiają, że obecnie osoby zarabiające tyle samo co przed rokiem mogą de facto pożyczyć mniej.

Jednak by liczyć na dobre warunki kredytowe trzeba pamiętać też o tym, że byłyby one dostępne przy niemal idealnej zdolności kredytowej. Składa się na nią dobra historia kredytowa, posiadanie spłaconych wszystkich zobowiązań oraz dysponowanie wkładem własnym w wysokości 20 proc. ceny mieszkania. Rodzaj zatrudnienia to także kolejne istotne kryterium. Przy zatrudnieniu na "śmieciówce" mogłoby się okazać, że dostępne warunki kredytowania w zakresie maksymalnej kwoty są dużo niższe.

Pożyczka kilkadziesiąt razy wyższa niż zarobki. Teraz bez problemu bank ci ją przyznaPożyczka kilkadziesiąt razy wyższa niż zarobki. Teraz bez problemu bank ci ją przyznaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News