Poznań z brakiem odpowiednich kontroli lotniskowych
Facebook/Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Paweł Gadomski
Autor Maria Glinka - 19 Marca 2020

Przyleciała do Polski z 87 osobami i zakażaniem. Sanepid szuka pasażerów, ale ma jeden spory problem

Poznań zmaga się z trudnościami w związku z przylotem samolotu z Londynu. Kiedy okazało się, że jedna z pasażerek jest zakażona koronawirusem, sanepid natychmiast rozpoczął poszukiwania osób, które znajdowały się wraz z nią na pokładzie. Jest to zadanie szczególnie trudne, ponieważ pasażerowie opuścili terminal bez odbycia kontroli sanitarnej.

Poznań z brakiem odpowiednich kontroli

Poznań to miasto, w którym we wtorek 10 marca o 10:35 pojawił się samolot z Londynu linii Ryanair. Na jego pokładzie przebywała kobieta na stale rezydująca w Santoku niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). Gdy poczuła się źle wezwała karetkę, która przetransportowała ją do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. W niedzielę 15 marca testy laboratoryjne potwierdziły u niej obecność koronawirusa.

Sytuacja jest groźna, ponieważ jej współpasażerowie opuścili Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego bez kontroli sanitarnej. Nikt nie zmierzył im temperatury i nie przekazał do wypełnienia kart lokalizacyjnych, w których pozostawiliby swoje dane osobowe, adres oraz numer kontaktowy – pisze poznan.wyborcza.pl.

W tamtych dniach taka procedura dotyczyła jedynie pasażerów przybywających z Włoch, ponieważ było to państwo objęte epidemią koronawirusa – tłumaczył jeden z pracowników lotniska.

Grupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejGrupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejCzytaj dalej

Służby poszukują współpasażerów

Sanepid zgłosił się do poznańskiego portu lotniczego w celu uzyskania listy pasażerów samolotu z Londynu. Jednak lotnisko oświadczyło, że nie gromadzi takich informacji i w tej sprawie należy zgłosić się do linii lotniczych, które operowały na tej trasie. Ryanair przekazał sanepidowi jedynie ograniczone dane osobowe podróżujących – imiona, nazwiska oraz numery dokumentów tożsamości podane przy zakupie biletów.

Sytuacja dotyczy 86 osób, których pochodzenie stara się ustalić sanepid. Następnym krokiem ma być przesyłanie informacji do lokalnych stacji sanepidu, których inspektorzy będą docierali do pasażerów i nakładali na nich obowiązek kwarantanny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Niejedyne problemy w Poznaniu

Poznań ostatnio mierzy się z dużymi wyzwaniami w związku z koronawirusem i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Inspektorzy w dalszym ciągu poszukują kilkudziesięciu pacjentek, które w zeszłym tygodniu odbyły wizytę w dwóch gabinetach ginekologa, u którego stwierdzono koronawirusa.

Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ lekarze oceniają stan pacjenta jako ciężki, a nadal nie udało się skontaktować ze wszystkimi trzydziestoma kobietami, które miały z nim styczność.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Poza lekarzem ginekologiem we wtorek w Wielkopolsce potwierdzono obecność koronawirusa u jeszcze jednej osoby. W sumie zakażeń na tym terenie jest już 13, a jedna osoba zmarła.

Zgodnie z najnowszymi informacjami w kraju zarażonych jest 251 osób, z czego 5 ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  3. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News