Policjanci z Poznania wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 7 Kwietnia 2020

Poznań: Policjanci sami złamali zakaz. W ósemkę zrobili sobie wspólnego grilla

Mają czuwać nad przestrzeganiem kwarantanny, tymczasem sami złamali zakaz i na służbie urządzili wspólnego grilla. Policjanci z Poznania na razie zostali ukarani mandatem w wysokości 500 zł. Na tym jednak może się nie skończyć.

Policjanci z Poznania grillują na służbie

O niedzielnym grillu policjantów z Poznania nad Maltą poinformował czytelnik serwisu epoznan.pl.

- Od strony zoo przed mostkiem, po lewej stronie poczułem zapach grillowanej kiełbasy. Spojrzałem i zauważyłem kilku umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy grillowali w czasie służby, jak się domyślam. Obok stały ich motocykle – pisze czytelnik serwisu.

DGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąDGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnościąCzytaj dalej

Urządzając grilla policjanci złamali kilka przepisów, których przestrzeganie mieli egzekwować (np. ograniczenie gromadzenia się, ale też prawdopodobnie zachowanie odległości minimum dwóch metrów).

Wielkopolska policja potwierdza, że zdarzenia miało miejsce.

- Do oficera dyżurnego zadzwoniła pani, która zaobserwowała taką sytuację. Na miejsce został wysłany oficer kontrolny, który potwierdził, że ośmiu policjantów na służbie zrobiło sobie grilla – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lata

Borowiak podkreśla, że choć każdemu funkcjonariuszowi podczas ośmiogodzinnej służby przysługuje półgodzinna przerwa, to „taka forma i zakres są nie do zaakceptowania”. Rzecznik wielkopolskiej policji zdradził też, że część patroli uczestniczących w grillu dotarły na spotkanie z drugiego końca miasta.

Będą kary

Grillujący policjanci zostali ukarani mandatem w wysokości 500 zł za rażące naruszenie Rozporządzenia Rady Ministrów z 1 kwietnia w sprawie zwalczania koronawirusa.

- Wszyscy mają też wszczęte postępowania dyscyplinarne za naruszenie procedur służbowych. Katalog kar jest bardzo szeroki. Decyzję podejmie rzecznik dyscyplinarny komendy miejskiej w Poznaniu. Podkreślam, że ich zachowanie było nieakceptowalne. Kary powinny być surowe – podkreśla mł. insp. Andrzej Borowiak.

Każde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduKażde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochoduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny z objawami koronawirusa leżał na przystanku. Miał 40 stopni gorączki
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańDwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badańCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News