Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 19.08.2020. Szkola Podstawowa nr 103. Przygotowania do rozpoczecia roku szkolnego 20/21.
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 8 Grudnia 2020

Każdy rodzic i dziecko po prostu musi wiedzieć. Minister ujawnił plany na powrót do szkoły

Powrót do szkoły po 17 stycznia może odbyć się w pięciu wariantach - informuje minister edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego, Przemysław Czarnek. Na razie rozmowy są prowadzone w obszarze ministerstwa, ale decyzje zapadną w niedługim czasie. Na co mogą szykować się dzieci w związku z powrotem do szkoły?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Co na temat powrotu do szkoły sądzi minister Czarnek
 • Jakie są najprawdopodobniejsze scenariusze
 • Czy Adam Niedzielski, minister zdrowia ma podobne zdanie do szefa MEN

Powrót do szkoły w pięciu wariantach

Obecnie nauka odbywa się w trybie zdalnym, a to ma się zmienić tuż po feriach zimowych. Minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek na antenie Radia Wnet poinformował, że rozważanych jest kilka wariantów powrotu do szkoły. Na czym mają polegać?

- Wszystko podlega pewnemu wariantowaniu. Rozważamy kilka, pięć można nawet powiedzieć, wariantów nauki po 17 stycznia, czyli po zakończeniu ferii zimowych, w tym cztery warianty, które dotyczą powrotu w jakimś stopniu uczniów do szkół - powiedział szef resortu.

Na ten moment ministerstwo nie przekazało konkretniejszych informacji, bowiem rozmowy mają być kontynuowane w obrębie kierownictwa od wtorku, tj. 8 grudnia.

- Rozmowy trwają także ze związkami zawodowymi, cieszę się na te rozmowy również w dniu jutrzejszym - powiedział i dodał, że wszystko ma na celu odpowiednie przygotowanie powrotu do szkoły.

Ogromne pieniądze z UE. W 7 lat 98 mld zł dla samorządówOgromne pieniądze z UE. W 7 lat 98 mld zł dla samorządówCzytaj dalej

Powrót do szkoły okiem ministerstwa

Szczegóły dotyczące powrotu do szkoły mają być najpóźniej przedstawione na początku stycznia. Co więcej, analizowane są różne warianty możliwości.

Przemysław Czarnek powiedział, że brany pod uwagę jest stopniowy powrót dzieci do szkół.

- Chcemy, żeby szybko wrócili także maturzyści, uczniowie klas ósmych i wszyscy po kolei. W jakim trybie, czy w pełnym stacjonarnym, czy hybrydowym, czy najpierw I-III, a później po kolei wszyscy inni, czy I-III i klasy ósme, czy maturalne, wszystko zależy od pandemii - odrzekł minister.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

 1. Tylko u nas: Lider "Boys" o branży disco polo i kryzysie
 2. Pieniądze w ramach Funduszu Wsparcia Kultury są rozdawane pod stołem?
 3. Stary dokument, który załatwi Ci dużo. Premie potwierdzone

Podobnego zdania jest minister zdrowia Adam Niedzielski. Pytany na antenie RMF FM o powrót do szkoły odpowiedział, że 18 stycznia to najbardziej prawdopodobna data tego wydarzenia. Jednocześnie zastrzegł, że jest jeszcze za wcześnie, aby przesądzać o wszystkim.

- Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, to analizujemy różne scenariusze. Ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy puszczali dzieci do szkół, zaczynając od klas I-III. Czy to będzie szerzej, czy węziej, tzn. częściowo nauka rotacyjna dla tych klas - o tym jeszcze rozmawiamy z ministrem Przemysławem Czarnkiem - skwitował.

ZUS z ważnym przypomnieniem. Niektórym zostały już tylko dwa dni na złożenie wnioskuZUS z ważnym przypomnieniem. Niektórym zostały już tylko dwa dni na złożenie wnioskuCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Tragedia na Mazowszu. Znaleziono ciało 25-latki z ranami kłutymi
 2. Objawy chorób widoczne na szyi. Jej wygląd mówi wiele o naszym zdrowiu
 3. Na ogrzewaniu można oszczędzić. Pamiętaj o kilku kwestiach
 4. Nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy. Jest też nowa kara
 5. Polacy oszaleli na ich punkcie. Zakup, który podbiła pandemia
 6. Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Zacznie się po Nowym Roku
 7. Pilny komunikat TVP w sprawie ramówki. Wymowna reakcja widzów
IKEA całkowicie zmienia strategię. Jedną rzecz zrobili po 70 latachIKEA całkowicie zmienia strategię. Jedną rzecz zrobili po 70 latachCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News