Pomoc społeczna coraz mniej potrzebna
pexels.com
Autor Przemysław Terlecki - 27 Lipca 2019

Pomoc społeczna coraz mniej potrzebna. Polacy dają radę

Pomoc społeczna jest coraz mniej potrzebna. Jak się okazuje, znacznie spadł odsetek osób korzystających ze świadczenia przysługującego najbiedniejszym. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało zdecydowanie pozytywne wieści.

Pomoc społeczna dla coraz mniejszego kręgu Polaków. Jak podał resort pod władzą Bożeny Borys-Szopy, w 2018 roku z pomocy społecznej korzystało 128 tys. osób mniej niż w 2017 roku. To zdecydowanie dobra wiadomość, która wskazuje na to, że Polacy faktycznie się bogacą. Bożena Borys-Szopa wskazała, że spadek zanotowany w 2018 roku względem roku 2017 wyniósł 9%.

Jak przypomina Business Insider Polska, by ubiegać się o pomoc społeczną należy wykazać, iż posiadane dochody nie przekraczają określonego dochodowego kryterium. Dla osoby samotnej to 701 złotych miesięcznie. W rodzinie to kwota 528 złotych na głowę.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Pomoc społeczna niepotrzebna dzięki 500 plus?

Jak przekonuje szefowa resortu, pomoc społeczna została wyeliminowana z użytku przez część rodzin z powodu programu 500 plus, gdyż po jego wprowadzeniu "rodzinom po prostu żyje się lepiej". Zaznaczyła też, że liczba dzieci objętych programem "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" spadła w 2018 względem 2017 o 136 779 osób.

Od czasu wprowadzenia programu 500 plus polskim rodzinom po prostu żyje się lepiej. Potwierdzają to zarówno badania opinii publicznej, jak i nasze statystyki. Rodziny z dziećmi coraz rzadziej korzystają też z pomocy społecznej. (...) Liczba dzieci objętych programem w roku 2018 spadła o ok. 11%, co oznacza spadek o 66 942 osoby - podała minister.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News