Polsat
wikimedia
Autor Paulina Musianek - 29 Września 2019

Opłaty za Polsat drożeją. "Nie można w nieskończoność obniżać cen"

Polsat planuje wprowadzić podwyżki cen swoich usług. Większościowy udziałowiec firmy tłumaczy, że przez lata branża broniła się przed wzrostem cen.

Cyfrowy Polsat będzie droższy

Cyfrowy Polsat planuje podwyżki jeszcze w roku, jak poinformował Zygmunt Solorz-Żak, większościowy udziałowiec firmy. Rada nadzorcza spółki spotkała się już w tej sprawie z zarządem i wzrostu cen klienci mogą spodziewać się jesienią, kiedy to firma będzie wdrażać nowe systemy informatyczne i sprzedażowe. Za powód tej decyzji Solorz-Żak podaje m.in. stawki konkurencji, budowę sieci 5G i rosnące koszty energii elektrycznej. Podwyżki dotkną zapewne głównie Plusa i Cyfrowego Polsatu.

– Kiedyś wszyscy obniżali ceny. Teraz trend się zmienia i dotyczy to wszystkich, włączając nas – mówił w odpowiedzi na pytania Reutersa o planowany wzrost cen. Wspomniał również o „wojnie cenowej” na rynku telekomunikacyjnym. - Nikt nigdy tej wojny tak naprawdę oficjalnie nie wypowiedział, więc nie będzie też formalnego podpisania traktatu ją kończącego. Można założyć, że wszyscy już wiedzą, że nie można w nieskończoność obniżać cen.

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduMasz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduCzytaj dalej

Wśród powodów założyciel Telewizji Polsat wymienił też rosnące koszty energii elektrycznej.

– Rozwój naszej gospodarki na bieżąco przekłada się na szereg pozycji kosztowych. Zatrudniamy kilka tysięcy pracowników i musimy dbać o ich satysfakcję. Posiadamy też kilka tysięcy rozsianych po całej Polsce obiektów telekomunikacyjnych — każdy z nich potrzebuje zasilenia coraz to droższą energią elektryczną, ponieważ jej ceny dla firm raczej nie unikną podwyżek – tłumaczył Zygmunt Solorz-Żak.

Podwyżki cen Cyfrowego Polsatu mają być rekompensowane przez oferowanie dodatkowych pakietów lub usług filmowych, muzycznych czy sportowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News