Polonia amerykańska zadecyduje o losie Trumpa?
Flickr/Gage Skidmore, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Autor Maria Glinka - 20 Września 2020

Polacy zadecydują o ponownym wyborze Trumpa? Pojawią się takie głosy z USA

Polonia amerykańska może przesądzić o wyniku najbliższych amerykańskich wyborów. Zdaniem kalifornijskich publicystów reelekcja Donalda Trumpa będzie zależała od poparcia w trzech kluczowych stanach. Czy słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi polityk powtórzy sukces sprzed czterech lat dzięki głosom Polaków?

Polonia amerykańska kluczowym wyborcą także jesienią 2020 r.

W 2016 r. polonia amerykańska zapewniła wygraną Donalda Trumpa w trzech ważnych stanach - Wisconsin, Michigan i Pensylwanii. Według szacunków polityk zdobył tam ok. 70-75 proc. poparcia Polaków. Zdaniem Williama Cioska autora publikacji "American Thinker" polonia amerykańska może odegrać ważną rolę również w trakcie tegorocznych wyborów prezydenckich.

Dziennikarz przekonuje, że jeżeli Trump podtrzyma poparcie Polaków na poziomie ok. 70 proc. to bez przeszkód zwycięży w trzech kluczowych stanach, które zazwyczaj padały łupem Demokratów. A stąd już krótka droga do uzyskania reelekcji.

Rząd zapowiada wielką falę zwolnień, która ruszy jeszcze we wrześniu. W październiku będzie tylko gorzejRząd zapowiada wielką falę zwolnień, która ruszy jeszcze we wrześniu. W październiku będzie tylko gorzejCzytaj dalej

Polonia amerykańska ze stanów wahadłowych zapewni Trumpowi reelekcję

Polonijny elektorat może okazać się kluczowy również w New Jersey, Connecticut, Illinois i Nowym Jorku. Polonia amerykańska odpowiada za 7 proc. całej populacji w tych stanach. Ważne mogą być także głosy Polaków na Florydzie, gdzie stanowią 4 proc. wszystkich mieszkańców. Identyczny odsetek polonii amerykańskiej zamieszkuje Minnosetę, Arizonę, Nowy Meksyk, Kolorado i Nevadę.

W związku z tym, że wszystkie te stany są określane jako "wahadłowe" poparcie od Polaków może okazać się niezbędnym elementem warunkującym zwycięstwo Trumpa. A polonia amerykańska zyskała wiele powodów, aby ponownie zagłosować na nowojorskiego miliardera. Autor publikacji podkreśla, że zaangażowanie Trumpa w polskie sprawy dowiodło, że jest "historycznym prezydentem", który ceni sobie tak oddanego, europejskiego sojusznika. W przeciągu całej kadencji doszło do pięciu spotkań prezydentów tych dwóch państw. Do ostatniego doszło w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, któremu udało się uzyskać reelekcję. Czy jego sukces powtórzy Donald Trump?

Poczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczyszPoczta Polska rezygnuje z jednej usługi. Po 30. września już jej nie uświadczyszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Trump postawi na sprawdzoną strategię

Portal forsal.pl podaje, że jednym z powodów, dla którego polonia amerykańska poparła cztery lata temu Trumpa było spotkanie z ponad 100 polsko-amerykańskimi przywódcami w siedzibie Związku Narodowego Polskiego w Chicago. Ubiegający się o reelekcję polityk planuje powtórzyć tę inicjatywę również w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej.

Czy te zabiegi sprawią, że polonia amerykańska po raz kolejny okaże się bezcennym wyborcą? Przekonamy się po 3 listopada, kiedy to odbędą się wybory powszechne w USA. Do walki o najwyższy państwowy urząd stanie Donald Trump z ramienia Partii Republikańskiej oraz Demokrata Joe Biden.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne sceny w Brazylii. Piłkarz zadźgał prezesa własnego klubu
  2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
  3. Najczęściej oszczędzamy na dwóch kategoriach produktów. Można liczyć na wiele rabatów
  4. Zmiana czasu 2020: kiedy zmieniamy godzinę z czasu letniego na zimowy?
  5. Wyjdziesz tylko do kiosku i się zdziwisz. Wycieczka do sklepu w piątek wieczorem już nie będzie potrzebna
  6. Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kable
Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaStało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News