Polki wciąż zarabiają dużo mniej od mężczyzn
East News/John Short / Design Pics
Autor Radosław Święcki - 9 Marca 2020

Polki pracują za darmo przez 68 dni. Nowa kampania punktuje największe problemy kobiet na rynku pracy

Polki pracują średnio 68 dni bez wynagrodzenia. Wynika to z różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, która wynosi 18,5 proc. - informuje w swojej najnowszej kampanii OLX.

Polki i Polacy powinni być traktowani w pracy równo - to główny przekaz najnowszej kampanii OLX, która wystartowała w Dniu Kobiet.

- Kompetencje nie mają płci i tylko one powinny decydować o wysokości wynagrodzenia, prawie do awansu czy powierzonej odpowiedzialności - czytamy w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej OLX.

- Na temat równości w pracy toczy się od dawna mainstreamowa debata, która uświadamia skalę i wagę problemu. OLX zajmuje w niej głos jako największy serwis z ogłoszeniami o pracę w Polsce. Chcemy mówić o ważnych sprawach dla rynku, a do tych z pewnością należą wyzwania, z którymi mierzą się kobiety w pracy - wyjaśnia Paulina Rezmer, PR Specialist w OLX.

Polki olx

Polki zarabiają dużo mniej

OLX zwraca uwagę na fakt, że kobiety pracują średnio 68 dni bez wynagrodzenia. Wynika to z różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, która wynosi 18,5% - podaje OLX, powołując się na dane GUS.

- Niejako dopiero 8 marca każdego roku jest dniem pierwszej wypłaty dla kobiet w Polsce - podkreśla Artur Leśniak, senior strategy planner w agencji 180heartbeats + JUNG v MATT.

Bez jaj - kwitują więc ten smutny fakt kobiety i pracownice pewnej korporacji w viralowym filmie OLX. Zabiegiem słownym i dosłownym.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Nagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysły

Film z gwiazdami

W filmie wystąpiły popularne aktorki: Olga Bołądź, Tamara Arciuch, Olga Kalicka, a także artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska i najbardziej utytułowana polska bokserka Agnieszka Rylik.

Reżyserka filmu Julia Rogowska podkreśla, że w kampanii nie chodzi tylko o zwrócenie uwagi na nierówność wynagrodzeń.

- Nie chodzi tylko o pieniądze. To przede wszystkim poczucie, że nasza praca, nasze doświadczenie i umiejętności są mniej warte. Chciałabym żeby ten film, który porusza wszystkie aspekty tej nierówności był głosem w dyskusji, który uświadomi ludziom jak złożony jest to problem i co ze sobą niesie - mówi reżyserka filmu.

Fot. OLX

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były zmarznięte, głodne, miały brudne akwarium. Mężczyzna zrobił im krzywdę, stanie przed sądem
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News