Patryk Vega
youtube
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Września 2019

"Polityka" Vegi kolejnym kasowym hitem, kina oblężone

Od ubiegłej środy do niedzieli na nowy film Patryka Vegi sprzedano 933 459 biletów. To kolejny sukces kasowy polskiego reżysera.

Swoim nowym filmem Patryk Vega postawił sobie niezwykle wymagające zadanie. Film “Polityka” miał demaskować osoby piastujące najważniejsze stanowiska w państwie i pokazywać, jak politycy nadużywają swojej władzy. Dodatkowych smaczków przed premierą było sporo: reżyser przekonywał na swoim kanale, że premierę filmu próbowano przesunąć na po wyborach (Vega twierdzi, że proponowano mu pieniądze za opóźnienie premiery), a Bartłomiej Misiewicz groził wytoczeniem procesu reżyserowi za naruszenie dóbr osobistych. Takie sytuacje sprawnie napędzały machinę promocyjną filmu. Produkcja miała ukazać polityków w innym świetle i uświadomić widzów, jednak film nie zbiera pochlebnych recenzji, zarówno od widzów, jak i krytyków.

“Polityka” rozbija bank

Nie przeszkodziło to Vedze w osiągnięciu kolejnego znakomitego wyniku finansowego. “Polityka” notuje świetne otwarcie, gromadząc w pierwszy weekend w polskich kinach 658 749 widzów. Łącznie w ciągu pierwszych 5 dni wyświetlania produkcję obejrzało już 933 459 osób.

Co ciekawe, jak podaje portal Boxoffice, na liście dziesięciu najlepszych otwarć w polskich kinach znajdują się aż cztery filmy Patryka Vegi: “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (najlepszy wynik otwarcia, 767 519 widzów) , “Botoks” (711 906 widzów w weekend otwarcia), “Kobiety mafii” (628 625 w weekend otwarcia) i właśnie “Polityka”.

Do tej pory najchętniej oglądanym filmem Patryka Vegi pozostaje “Pitbull. Niebezpieczne kobiety” z 2016 roku, który łącznie obejrzało 2,884 mln widzów.

Kaczyński: Kościół jest jedynym w Polsce nośnikiem wartości, poza nim jest tylko nihilizmKaczyński: Kościół jest jedynym w Polsce nośnikiem wartości, poza nim jest tylko nihilizmCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News