Polisa może okazać się problematyczna
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 27 Kwietnia 2020

Jedno słowo w polisie wystarczy, abyś sporo stracił. Uniknąć oszustwa jednak można łatwo uniknąć

Polisa ubezpieczeniowa może przysporzyć wielu problemów, jeśli sposób jej opłacenia jest niezgodny z warunkami umowy. Są już pierwsze przypadki takich incydentów.

Polisa może okazać się problematyczna

Polisa to zabezpieczenie, na które decydują się miliony Polaków. Część osób została jednak w pewien sposób wykorzystana przez swoich agentów ubezpieczeniowych, którzy nie od razu przekazują pieniądze do centrali i przez kilka tygodni cieszą się niskooprocentowanym kredytem obrotowym. Wszystko przez błędną formę opłacenia polisy.

Chodzi o sytuację, w której klient przychodzi z gotówką w ręku do ubezpieczyciela i zawiera umowę. Nie zwraca uwagi na adnotację odnośnie do płatności, zawartą w jednym słowie – przelew. Klient nie dostaje potwierdzenia płatności gotówką. Mija kilka tygodni i otrzymuje wiadomość tekstową z centrali z przypomnieniem o opłaceniu polisy. Parę dni później okazuje się, że polisa została uregulowana z opóźnieniem – pisze wp.pl.

Niemcy krytykują Polskę za obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Premier Saksonii: polski rząd się zagalopowałNiemcy krytykują Polskę za obowiązek 14-dniowej kwarantanny. Premier Saksonii: polski rząd się zagalopowałCzytaj dalej

Płatności internetowe bezpieczniejsze

„Takie sprawy są niezwykle incydentalne. W ostatnich latach trafiły do nas informacje o kilku takich przypadkach. Każda taka sprawa jest wnikliwie analizowana i wyjaśniana z agentami. W większości przypadków wynikała ona z roztargnienia i niezwłocznie była korygowana. W każdym jednak przypadku wyciągamy konsekwencje wobec osoby, gdy uchybienia zostaną potwierdzone” – mówi w rozmowie z WP Finanse Dawid Korszeń, rzecznik Warty.

Jednak w trakcie zawierania umowy warto pamiętać, aby sprawdzić, czy aby na pewno oznaczono, że można dokonać płatności gotówką. W dobie cyfryzacji większość osób decyduje się bowiem na załatwianie spraw za pośrednictwem Internetu, a płatności zazwyczaj dokonywane są przelewem. Dlatego też w warunkach umów zawieranych z ubezpieczycielami najczęściej widnieje wymóg dokonania płatności internetowej.

Tym bardziej, że Internet pozwala na dużo bezpieczniejsze i samodzielne porównanie czy wybranie produktów finansowych (także ubezpieczeń) w domowym zaciszu. „Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy powinniśmy unikać kontaktu z drugą osobą. Warto wykorzystać okazję i przekonać się, że zarówno polisę, jak i konto czy kredyt można wygodnie wybrać, a potem skorzystać, nie ruszając się ze swojej własnej kanapy” – podkreśla Anna Malek z totalmoney.pl.

Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoriaPopularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoriaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W jednym z krajów już milion zakażonych. Fatalna doba, tragiczne doniesienia

Nie wychodź bez pokwitowania transakcji

Jeżeli już jednak klient decyduje się na płatność gotówką należy bezwzględnie domagać się pokwitowania płatności od agenta, ponieważ „bez tego trudno będzie udowodnić, że składka została opłacona, tym bardziej, że z dokumentów, które posiadają i agent i klient wynika, że zobowiązano się do płatności przelewem” – zwraca uwagę Marcin Jaworski z biura Rzecznika Finansowego.

Osoby płacące gotówką muszą być zatem niezwykle czujne w trakcie zawierania umowy z agentem ubezpieczeniowym, ponieważ są najbardziej narażone na tego typu nadużycia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News