policja-pixabay-arembowski
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Nie daj się nabrać na dezynfekcję przesyłki. Ważne ostrzeżenie policji

Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS, w których oszuści informują o konieczności dopłaty za dezynfekcję przesyłki. - Apelujemy o ostrożność - proszą funkcjonariusze z KPP Wołomin.

Policja ostrzega przed oszustami

Policja zwraca uwagę na kolejny atak phishingowy związany z epidemią koronawirusa. Aktualnie rozsyłane są fałszywe wiadomości SMS, w których oszuści informują o dopłacie dezynfekcyjnej przesyłki.

- Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów, żadna firma kurierska nie wysyła tego typu SMS-ów. W ten sposób cyberprzestępcy mogą próbować was okraść - ostrzega Policja.

Rząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyRząd wprowadzi jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy. Nowe obostrzenia dotyczą sklepów i miejsc pracyCzytaj dalej

Policja pokazuje fałszywy SMS

Policja przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy oszuści podszywają się pod firmy kurierskie. Już wcześniej dochodziło do dużych kampanii phishingowych, których celem byli klienci dostawców paczek. Teraz cyberprzestępcy powrócili i ponownie wysyłają nieprawdziwe wiadomości SMS związane z epidemią koronawirusa. Poniżej zdjęcie fałszywego SMS-a.

Policja

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

W treści wiadomości, którą wysyłają oszuści, możemy przeczytać o konieczności dopłaty za dostarczenie paczki w kwocie 1,50 zł z powodu opłaty dezynfekcyjnej. W SMS-ie znajduje się także link, który ma pozwolić na uregulowanie opłaty, co pozwoli na dostarczenie przesyłki. To zwykłe oszustwo i pod żadnym pozorem nie klikajcie na linki z tego typu wiadomości.

Policja apeluje o czujność

Policja przypomina, że żadna firma kurierska nie wysyła wiadomości o dopłacie za paczki z powodu opłaty dezynfekcyjnej w związku z epidemią koronawirusa. Dostawcy przesyłek zachęcają do korzystania z ich własnych aplikacji mobilnych, które są bezpieczne.

Policja apeluje też o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaMandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu. Patrole przy wjazdach do miejscowości kontrolują autaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News