Policja kontrola w Wigilię
Wikimedia Commons Przykuta CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 27 Grudnia 2020

Jedyne takie zgłoszenie na policję. W Wigilię donieśli na własnych sąsiadów

Policja miała w czasie świąt reagować na sygnały o łamaniu limitu osób na Wigilii. Funkcjonariusze ze Szczecina otrzymali jedno zgłoszenie w tej sprawie. Na miejscu okazało się, że nie było podstaw do wystawienia mandatu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zgłoszenie otrzymała szczecińska policja,
  • Czy w innych miastach również były podobne zgłoszenia,
  • Czy policja przeprowadziła szerzej zakrojoną akcję.

Policja ze Szczecina otrzymała donos na sąsiadów

Policja ze względu na pandemię ma w tym roku ręce pełne roboty. Do standardowych obowiązków dochodzi jeszcze pilnowanie, czy Polacy przestrzegają reżimu epidemicznego. W te święta funkcjonariusze mogli wejść do domu i sprawdzić, czy na Wigilii nie został przekroczony limit osób.

Z przyczyn pandemicznych, w tym roku zarówno Boże Narodzenie, jak i Sylwester będą objęte obostrzeniami. Oprócz domowników, na wydarzeniu może być obecnych maksymalnie pięciu gości. Rząd zachęcał do zachowania obostrzeń akcją "Zostań w domu na Święta".

Jak podał portal Głos Szczeciński, lokalna policja podjęła w tej sprawie jedną interwencję. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że sąsiad łamie limit dopuszczalnych osób na Wigilii. Na miejscu okazało się, że nie było podstaw do wystawienia mandatu.

Lokalna prasa podaje, żenie wiadomo, czy był to żart, czy sąsiedzka złośliwość”. Poza tym przypadkiem policja w Szczecinie nie otrzymała podobnych zgłoszeń.

Mieszkańcy dwóch wielkich krajów zza oceanu masowo chcą obywatelstwo Polski. Wszystko z powodu obawMieszkańcy dwóch wielkich krajów zza oceanu masowo chcą obywatelstwo Polski. Wszystko z powodu obawCzytaj dalej

Policja nie miała wielu powodów do interwencji

Portal Onet podjął się kontaktu z wojewódzkimi komendami policji, aby zapytać się, ile podjęto interwencji w sprawie łamania limitu osób w Wigilię. Policja nie chce podawać tych informacji aż do poniedziałku, gdy zostaną przedstawione oficjalne statystyki.

Z kolei dziennikarze Wirtualnej Polski zadzwonili do kilku komend z pytaniem, czy policjanci otrzymali więcej tego typu zgłoszeń. Otrzymali odpowiedź negatywną.

Jak podaje Radio Eska, w Poznaniu również nie było żadnej interwencji dotyczącej przekroczenia limitu gości. Podobnie w Łodzi, funkcjonariusze nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

Policja nie prowadziła szeroko zakrojonej akcji w święta

- Możemy powiedzieć, że tegoroczne święta przebiegają do tej pory bardzo spokojnie. Polacy wykazują się bardzo dużą samokontrolą i samodyscypliną - powiedziała cytowana przez PolsatNews asp. Wioletta Szubska z Komendy Głównej Policji.

Jak twierdzi, asp. Szubska, policja nie prowadziła w sprawie Wigilii żadnej akcji, nie kontrolowano wyrywkowo mieszkań. Interwencja miała być podejmowana tylko w przypadku otrzymania zgłoszenia. W podobnym tonie wypowiadał się rzecznik prasowy policji, insp. Mariusz Ciarka.

- Jesteśmy zobowiązani do tego, by reagować na każdy sygnał, gdy jest podejrzenie łamania prawa - z własnej inicjatywy lub w związku ze zgłoszeniami od innych obywateli - mówił insp. Ciarka dla Onetu.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Wchodzą w życie już jutro. Specjalne przywileje dla niektórych Polaków
  2. Walczymy jeszcze z obecną, a szef WHO już zapowiada kolejną pandemię. Data nie jest przypadkowa
  3. Bardzo złe informacje dla widzów Polsatu. Kanały znikną z oferty wielkiego operatora
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News