Policja może liczyć 2,5 tys. złotych dodatku
pxhere.com
Autor Komunikaty prasowe - 27 Grudnia 2019

Nie przejdziesz na emeryturę, dostaniesz 2,5 tys. zł więcej. Zapłaci za to 10 tys. Polaków

Policja i straż pożarna w wieku emerytalnym dostanie wyższe świadczenia. Ucierpią na tym jednak emerytury grupy zawodowej liczącej 10 tys. osób.

Policja i straż pożarna dostanie premie motywacyjne

Policja oraz straż pożarna w wieku emerytalnym dostanie premie motywacyjne. Jest to wynikiem licznych protestów mundurowych.

- Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych w marcu 2018 r. wysłała do ówczesnego szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego list z postulatami. Później były protesty, aż w końcu 8 listopada 2018 r. podpisano porozumienie - podaje Gazeta Wyborcza.

Założeniem jednego z punktów były specjalne premie motywacyjne, które otrzymają mundurowi posiadający najdłuższy czas pracy i pomimo osiągnięcia uprawnień do emerytury będą dalej pracować. ”I tak 1500 zł brutto dostaną ci, którzy już przepracowali 25 lat, natomiast osoby, których służba przekroczyła 28,5 roku, dostaną co miesiąc 2500 zł” - informuje Wyborcza. Od stycznia 2021 roku dodatki motywacyjne prawdopodobnie będą wypłacane.

Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Masz któreś z takich świątecznych staroci? Możesz zarobić na sprzedaży tysiące złotych (LISTA)Czytaj dalej

Wyższe emerytury dla mundurowych

Co więcej mundurowi, którzy mają 25-letni staż pracy otrzymają w przyszłości wyższe emerytury, ze względu na to, że nowy dodatek zostanie zaliczony do wyliczenia przyszłej emerytury. Szef MSWiA Mariusz Kamiński obiecał to 18 grudnia, podczas posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.

- To dobra propozycja dla funkcjonariuszy, ale też dla rządu. Dzięki dodatkom jest szansa, że będzie mniej wakatów. Dziś to poważny problem. W samej policji brakuje do służby ok. 4 tys. osób - powiedział “Wyborczej” przedstawiciel Związku Zawodowego Policjantów.

To jeszcze nie wszystko, wszak od przyszłego roku każdy mundurowy dostanie podwyżkę około 500 zł brutto.

Ustawa w sprawie myśliwych została omyłkowo poparta. Wszystko przez nieobecność sekretarki BarbaryUstawa w sprawie myśliwych została omyłkowo poparta. Wszystko przez nieobecność sekretarki BarbaryCzytaj dalej

Stracą na tym sędziowie

Aby w budżecie państwa była równowaga, na przywilejach dla policji i straży pożarnej stracą sędziowie. 20 grudnia za sprawą przewagi głosów posłów partii rządzącej, zostały w Sejmie przegłosowane przegłosowane zmiany wynagrodzeń dla sędziów, którzy są w stanie spoczynku.

- Od teraz sędziowie, którzy pracowali krócej niż 20 lat, po odejściu w stan spoczynku dostaną niższe świadczenie. Ich uposażenie będzie obniżane o 0,2 proc. za każdy miesiąc brakujący do 20 lat służby - informuje Wyborcza.

Sędziowie nieoficjalnie twierdzą, że zmiany są pewnego rodzaju karą dla nich za to, że nie wyrazili swojego poparcia dla reformy sądownictwa autorstwa szefa resortu Zbigniewa Ziobry.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Biznes Info. Codzienne wieści ze świata biznesu i finansów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Antyfake to prężnie rozwijający się portal fact-checkingowy. Walczy z dezinformacją w sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News