Policja większe zarobki
Flickr.com Piotr Drabik
Autor Konrad Karpiuk - 26 Lipca 2020

Mundurowi dostaną jeszcze więcej pieniędzy. Sejm już zadecydował

Policja i inne służby mundurowe będą otrzymywać nowe dodatki do pensji. Sejm w piątek uchwalił ustawę, za której wprowadzeniem zagłosowali niemal wszyscy posłowie, tylko trzech głosowało przeciw.

Uprawnione do dodatków będą Policja, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa i Państwowa Straż Pożarna. W głosowaniu nikt się nie wstrzymał, przeciwko głosowało trzech posłów PiS - Ewa Filipiak, Kazimierz Matuszny i Marek Polak.

Dodatek motywacyjny i nowe regulacje dla służb mundurowych

Nowe przepisy wprowadzą dodatek motywacyjny dla tych funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy po uzyskaniu praw emerytalnych zdecydują się na dalszą pracę. Po 25 latach służby będzie on wynosił 1500 zł brutto miesięcznie, a po 28,5 latach 2500 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

W Polsce odkryto nowe złoża gazu ziemnego. Wydobycie się zwiększyW Polsce odkryto nowe złoża gazu ziemnego. Wydobycie się zwiększyCzytaj dalej

W projekcie zawarto także kwestie dotyczącą ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Ponadto uregulowano kwestie dodatków za wiek, staż i trudne warunki służby. Jak pisze Gazeta Prawna, zaproponowane bardziej przejrzyste zasady dotyczące postępowania dyscyplinarnego w Straży Granicznej, Policji i Służbie Ochrony Państwa.

Policja będzie miała mniejsze problemy z ochroną prawną

To jednak nie koniec korzystnych zmian dla służb mundurowych. W projekcie znalazł się zapis dotyczących postępowań karnych związanych z wykonywanych przez niego czynności służbowych. Gdy zapadał wyrok uniewinniający, lub postępowanie było umarzane, często funkcjonariusze sami zostali oskarżani o bezpodstawne zatrzymanie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu

W takich sytuacjach, pracownicy służb mundurowych, nawet jeśli wykonywali swoje obowiązki zgodnie z przepisami, często musieli ponosić koszty postępowania. Dlatego w rządowej ustawie uwzględniono zwrot kosztów, poniesionych w związku z ochroną prawną w postępowaniu.

Gratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochódGratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochódCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News