Policja
flickr, włodi
Autor Komunikaty prasowe - 25 Października 2019

Policja nie ma pieniędzy na wypłaty. Funkcjonariusze przestaną pracować

Policja nie ma pieniędzy na nadgodziny. RMF FM poinformowało, że Komendant Główny Policji był zmuszony wycofać pismo w sprawie nadgodzin policjantów. Jak wynika z dokumentów, do których udało się dotrzeć policjantom, w bieżącym roku nie ma środków, ba zapłacić za nadgodziny. Co więcej, z dokumentu wynika, że funkcjonariusze dostali zakaz pracy w nadgodzinach, którego złamanie grozi wyciągnięciem konsekwencji służbowych.

Policja nie ma pieniędzy

Policja nie ma pieniędzy na nadgodziny - tak wynika z pisma wysłanego 22 października z Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji do komend wojewódzkich. Dotarli do niego reporterzy RMF FM. Widnieje na nim podpis dyrektora biura. Wydźwięk pisma jest następujący: brakuje pieniędzy, dlatego nieoficjalnie zabroniono pracy w nadgodzinach. W razie złamania zakazu, grożą służbowe konsekwencje.

Policyjni związkowcy oburzeni

Gdy pismo zostało ujawnione, policyjni związkowcy byli oburzeni, czego nie kryli w rozmowie z RMF FM. Żądają wyjaśnienia od KGP odnośnie tej bulwersującej sprawy. Czują się oszukani, według nich pismo łamie porozumienia z MSWiA w sprawie wypłaty nadgodzin. Akcja protestacyjna jest w kwestii rozważań, jak przyznali, jednak jej forma nie została jeszcze przesądzona.

11 listopada możliwym terminem

Termin protestu, jaki brany jest pod uwagę, to 11 listopada. Wówczas w całym kraju odbędą się liczne wydarzenia z okazji świętowania rocznicy Święta Niepodległości. Zabezpieczanie imprez należy do zadań właśnie policji. Kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy może być nawet w to zaangażowanych.

Masz meble z czasów PRL? Nie wyrzucaj ich, mogą być warte fortunęMasz meble z czasów PRL? Nie wyrzucaj ich, mogą być warte fortunęCzytaj dalej

Protest funkcjonariuszy w 2018 roku

Warto przypomnieć, że policja protestowała w zeszłym roku od lipca do listopada. “Dołączyli do nich funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej. Początkowo związkowcy domagali się podwyżek o 650 zł, powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji” - informuje Fakty.interia.pl. W późniejszym czasie NSZZ Policjantów poinformował, że są w stanie przystać na pewne ustępstwa, m.in. w kwestii powrócenia do poprzedniego systemu emerytalnego. 8.11.2018 roku zostało zawarte porozumienie między związkowcami służb mundurowych a kierownictwem spraw wewnętrznych i administracji. Zobaczymy jak sprawy potoczą się tym razem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Złe wieści dla seniorów. Emerytura czeka ich dopiero w wieku 69 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News