fot. Piotr Drabik, Flickr, CC BY 2.0
fot. Piotr Drabik, Flickr, CC BY 2.0
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Maja 2020

Za hejt na policję wysokie kary. Minister zapowiedział surowe konsekwencje

Policja nie ma ostatnio najlepszej prasy, do czego przyczyniły się liczne interwencje i wystawiane mandaty. W obronie policji stanął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, który zapowiada podwyższenie kar za znieważanie funkcjonariuszy policji.

Policja pod ostrzałem. Zdaniem Kamińskiego niesłusznie

Kontrowersje biorą się w związku interwencjami policji podczas zgromadzeń publicznych, takich jak ostatnie manifestacje przedsiębiorców w Warszawie. Kamiński odniósł się do zarzutów, że rząd ogranicza prawa obywatelskie z powodów politycznych. - Nie ma najmniejszej mowy, najmniejszej intencji ani najmniejszej dyskusji o trwałym ograniczaniu praw obywatelskich w tym zakresie - powiedział na konferencji prasowej Mariusz Kamiński, cytowany przez infosecurity24.pl.

Myślisz nad kupnem mieszkania? Dzięki nowej propozycji mógłbyś zaoszczędzić nawet 86,4 tys. złotychMyślisz nad kupnem mieszkania? Dzięki nowej propozycji mógłbyś zaoszczędzić nawet 86,4 tys. złotychCzytaj dalej

Policja w ogniu krytyki. Szef MSWiA stanął w obronie funkcjonariuszy

Szef MSWiA zaznaczył, że władze nie będą ryzykować zdrowiem publicznym i dlatego policja musi dokonywać interwencji, co nie oznacza, że są to czynności podejmowane ze względów politycznych.

- Policja, jeżeli chodzi o zgromadzenie publiczne, zawsze - i w przeszłości i w przyszłości - ochrania wszystkie legalne zgromadzenia publiczne, niezależnie od tego, jakie poglądy głoszą jego uczestniczy. Taka jest rola policji, takie są zadania policji, to jest służba dla wszystkich obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych - powiedział Kamiński, cytowany przez infosecurity24.pl.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie już otwarte, ale nie skorzystasz tak łatwo. Obostrzenia ograniczają dostępSalony kosmetyczne i fryzjerskie już otwarte, ale nie skorzystasz tak łatwo. Obostrzenia ograniczają dostępCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Wiadomości TVP nie zwalniają tempa. Rodzina Tusków i Komorowski w materiale o filmie Latkowskiego

Szef MSWiA zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie policja miała do czynienia z kilkoma “bulwersującymi i przykrymi” incydentami, które wymagały podjęcia adekwatnych środków porządkowych. I zapewnił, że były to działania w pełni legalne i odpowiednie do sytuacji.

Za hejt na policję będą wyższe kary

Kamiński odniósł się też do ataków na policję w internecie, w związku z podejmowanymi działaniami w trakcie protestu przedsiębiorców. Jego zdaniem to “niezwykle przykra sprawa”. Szef MSWiA zapowiedział, że te osoby będą identyfikowane i poddawane konsekwencjom prawnym.

Lidl nawiązał współpracę z topową marką modową. Już niedługo znów w sklepach sieci słynne produktyLidl nawiązał współpracę z topową marką modową. Już niedługo znów w sklepach sieci słynne produktyCzytaj dalej

- Jest czymś niedopuszczalnym i państwo polskie na to nie pozwoli, żeby konkretni funkcjonariusze byli piętnowani, znieważani w internecie, żeby stosowano wobec nich groźby z tego powodu, że w sposób rzetelny wykonują swoje czynności służbowe - powiedział Kamiński i dodał, że są już pierwsze zatrzymania w tej sprawie.

Szef MSWiA zapowiedział też wyższe kary za znieważane policji. - Jeżeli chodzi o plany resortu w zakresie znieważania policjantów, czy też czynnych napaści, to uważamy, że kary w tym zakresie są zbyt małe i będziemy prowadzili działania zmierzające do ich podwyższenia - mówił Kamiński na konferencji prasowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Jedna z chorób, którą możemy odziedziczyć. Czym jest anemia sierpowata?
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać
Przez Covid-19 zaczęliśmy kupować inne produkty niż zwykle. Niektóre cieszą się znacznie większą popularnościąPrzez Covid-19 zaczęliśmy kupować inne produkty niż zwykle. Niektóre cieszą się znacznie większą popularnościąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News