Policjanci kuszeni pozostaniem w służbie
Wikimedia
Autor Radosław Święcki - 21 Maja 2020

Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

Policjanci z uprawnieniami emerytalnymi kuszeni pozostaniem w służbie. Najstarsi stażem mundurowi, którzy zdecydują się dalej pracować, będą mogli liczyć nawet na 2,5 tys. zł dodatku. Przygotowywane przepisy w tej sprawie mają wejść w życie od lipca.

Premia powstrzyma policjantów przed emeryturą?

Nad przepisami dotyczącymi zarobków w policji zakończyło właśnie prace Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt ustawy dotyczący wsparcia służb mundurowych został w tym tygodniu przekazany do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów. Zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 lipca.

Najważniejszym założeniem projektu jest zatrzymanie w służbie policjantów, którzy wybierają się na emeryturę. Zatrzymać ma ich specjalny dodatek, który został wynegocjowany w listopadzie 2018 roku po pamiętnych protestach służb mundurowych. Przypomnijmy, że gdyby nie osiągnięte wówczas porozumienie rząd miałby problem z zabezpieczeniem obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poza policją na premię motywacyjną będzie mogła liczyć również Służba Ochrony Państwa i straż pożarna.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nagle Jacek Kurski usunął tweeta. Niewyobrażalne tłumaczenia, sytuacja jakiej nie było

Z danych podanych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że dodatek w wysokości 2500 zł brutto miesięcznie przysługiwał będzie mundurowym, którzy przepracowali 28,5 roku. Z kolei osoby, które pracowały 25 lat będą mogły liczyć na 1500 zł brutto.

Projekt zakłada również zmianę zasad wypłaty środków za niewykorzystany urlop. Ekwiwalent pieniężny za dzień niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego lub dodatkowego będzie wynosił 1/21 części miesięcznego uposażenia, a nie jak dotychczas 1/30.

Odbierz darmową wejściówkę na konferencję i wzmocnij swój biznes dzięki sile technologii!Odbierz darmową wejściówkę na konferencję i wzmocnij swój biznes dzięki sile technologii!Czytaj dalej

Wcześniejsze podwyżki

„Wyborcza” przypomina, że wraz z początkiem tego roku funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymali podwyżkę uposażeń średnio 500 zł brutto na etat (wraz z nagrodą roczną). Wcześniej, bo w połowie zeszłego roku zmieniono zaś zasady wypłacania pieniędzy za nadgodziny, zgodnie z którymi mundurowi, którym przysługuje prawo do odbioru nadgodzin, mają płatne nadgodziny w wysokości 100 proc. stawki godzinowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  2. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości
Koronawirus mocno uderzył nasze portfele. Najlepsze sposoby na oszczędzanie w czasie pandemiiKoronawirus mocno uderzył nasze portfele. Najlepsze sposoby na oszczędzanie w czasie pandemiiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News