policja
pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Kary za złe słowa o policjantach w internecie. Tego domaga się związek mundurowych

Policja ma obecnie mnóstwo pracy w związku z pandemią koronawirusa. Jednak wiele osób nie jest zadowolonych z tego, jak pracują funkcjonariusze i atakują policjantów w internecie. W związku z tym NSZZ Policjantów apeluje o szacunek i ukarania osób, które znieważają policję w sieci.

Policja oczekuje szacunku

Od początku epidemii koronawirusa Policja ma ręce pełne roboty, a na dodatek musi zmagać się z krytyką niezadowolonych obywateli. Rząd nie ponosi odpowiedzialności za wprowadzone zakazy i ograniczenia - egzekwowanie ich jest pracą Policji i to właśnie funkcjonariusze są najbardziej narażeni na ataki i obelgi.

“W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej opublikowane zostały fragmenty kilku interwencji funkcjonariuszy Policji związanych z ograniczeniem niespotykanej w historii Polski i Świata pandemii koronawirusa, która dotyka nas wszystkich. Te niepełne przekazy są krzywdzące dla tysięcy funkcjonariuszy, którzy codziennie z narażeniem życia i zdrowia służą i niosą pomoc Polakom (około 16 tysięcy interwencji dziennie, w skali miesiąca to już prawie 500 tysięcy)” - czytamy w apelu NSZZ Policji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. TVN po raz pierwszy tak mocno odpowiada na atak Wiadomości TVP. Dziś w Faktach wyemitowano zaskakujący materiał

“NSZZ Policjantów nigdy nie zaakceptuje hejtu, obelg, znieważania i obrażenia policjantów, gdyż tak po ludzku na to nie zasługują. Zasługują natomiast na szacunek, gdyż w tym wyjątkowym czasie mimo nieustannej zmiany przepisów zachowują zdrowy rozsądek, aby dać nam wszystkim szansę przetrwać ten czas, który według ministra zdrowia może potrwać jeszcze nawet do końca 2021 roku” - informuje Policja.

Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyBiedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyCzytaj dalej

Policja chce ukarać hejterów

NSZZ Policjantów apeluje do organów Państwa oraz strony służbowej o podjęcie intensywnych i skutecznych kroków w celu ustalenia osób, które dopuszczają się w sieci czynów zabronionych wobec funkcjonariuszy Policji.

“Szkalowanie naszej formacji musi być nie tylko potępione, ale też ich autorzy muszą ponieść konsekwencje przewidziane prawem. Nikt taki nie powinien czuć się bezkarny” - apeluje Policja.

“Zwracamy się również do wszystkich, którzy mają zakusy by „dokopać” naszym Koleżankom i Kolegom, aby chwilę pomyśleli i zastanowili się, że gdy sami znajdą się w sytuacji zagrożenia, to pomocy oczekiwać będą właśnie od policjantów i na pewno ją otrzymają. A czego my oczekujemy? Respektowania nakazów i zakazów bez wyjątku przez Wszystkich. Nie dawania powodów do interwencji oraz elementarnego szacunku” - pisze NSZZ Policji.

Policja przyznaje się do błędów

Policja nie wyklucza też własnych pomyłek, ale zapewnia, że robi wszystko, aby pracować jak najlepiej. “Zapewne pojawiają się błędy i z naszej strony, ale szybko wyciągamy wnioski i poprawiamy jakość naszej służby. W żaden jednak sposób nie mogą być one przyczyną do stawiania tezy, że Policja traci zaufanie. Warto aby każdy kto tak twierdzi zobaczył jakim zaufaniem w zestawieniu z innymi instytucjami życia publicznego cieszy się Policja (ok. 80 proc.) oraz jaki procent Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania (ok. 95 proc.)” - czytamy w oświadczeniu NSZZ Policji.

Jak podaje Policja, dotychczas zakażonych koronawirusem zostało 100 funkcjonariuszy policji, a prawie 1800 przybywało lub nadal przebywa na kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News