Policja
flickr, włodi
Autor Komunikaty prasowe - 8 Listopada 2019

Policjanci z głodowymi stawkami za służbę na dworze. Nie wystarczy nawet na kawę i pączka

Policja pełniąc służbę “na wolnym powietrzu” w czasie minimum 4 godzin dziennie w okresie zimowym, a dokładnie od 1 listopada do 31 marca, ma otrzymywać wyżywienie, bądź też jego pieniężny równoważnik - tak mówią przepisy. Kwota, jaką otrzymują mundurowi szokuje.

Policja “na ulicy” dostaje grosze na jedzenie

Policja pełniąc służbę “na wolnym powietrzu” w czasie minimum 4 godzin dziennie w okresie zimowym, a dokładnie od 1 listopada do 31 marca, ma otrzymywać wyżywienie, bądź też jego pieniężny równoważnik. “Zgodnie z decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, mundurowi w zamian za wyżywienie otrzymują równoważnik pieniężny w wysokości 2,71 złotych” - informuje portal Infosecurity24.pl. W ramach tej sumy funkcjonariusze pracujący “na ulicy” powinni zapewnić sobie tzw. posiłek regeneracyjny. Trudno sobie to jednak wyobrazić za tak śmieszną kwotę.

Rzecznik prasowy policji odnosi się do sprawy

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska powiedziała, że: „kwestie otrzymywania przez policjantów wyżywienia oraz ich norm reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 12 września 2002 r. w sprawie przypadków otrzymywania przez policjanta wyżywienia oraz norm tego wyżywienia” - cytuje portal Infosecurity24.pl. Kwota ma wynikać za to wprost z rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Rzecznik komendanta głównego policji zabiera głos

O odniesienie się do sprawy został poproszony również komendant główny policji inspektor Mariusz Ciarka, który powiedział, że „kierownictwo polskiej policji zdaje sobie sprawę, że kwoty w niektórych aktach prawnych odbiegają od realnych warunków”. Dodał też, że “prowadzone są intensywne prace by polepszyć warunki służby jak i kwoty świadczeń należnych policjantom, gdyż dla Komendanta Głównego Policji najważniejsi są funkcjonariusze”.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News