Policja ujawniła ilu Polaków nie przestrzega zasad kwarantanny
pexels/Gustavo Fring
Autor Radosław Święcki - 1 Czerwca 2020

Wielu Polaków nie przestrzega zasad kwarantanny. Dane policji są załamujące

Policja ujawnia szokujące dane dotyczące nieprzestrzegania przez Polaków zasad kwarantanny. Tylko ostatniej doby na blisko 73 tys. sprawdzonych osób stwierdzono aż 1100 uchybień kwalifikujących się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Policja ujawnia szokujące statystyki

Policja, która kontroluje Polaków poddanych kwarantannie ujawnia szokujące dane, które pokazują jak wiele osób nie stosuje się do zasad izolacji.

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że od początku działań związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa w Polsce policja sprawdziła osoby skierowane na kwarantannę siedem milionów razy. Tylko ostatniej doby było to 72 843 kontroli. Okazuje się, że w aż ok. 1100 przypadków stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych. – Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł – przypomina w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji.

Największe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i BiedronceNajwiększe firmy handlu detalicznego w Polsce. Niespodziewana pozycja na podium przy Lidlu i BiedronceCzytaj dalej

Inspektor Ciarka ujawnia również, że w ciągu ostatniej doby w co najmniej 11 przypadkach osoby, które przebywają na kwarantannie zwróciły się z prośbą do funkcjonariuszy o pomoc w zrobieniu zakupów bądź wyniesieniu śmieci.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Rzecznik KGP informuje również, że podczas ostatnich 24 godzin policja przeprowadziła kontrolę 2500 pojazdów komunikacji zbiorowej. Od początku pandemii skontrolowano zaś ponad 258 tys. pojazdów.

GW: Emeryci biją na alarm, skarbówka zajmuje ich konta. Też mogą zabrać twoją emeryturę za nieopłaconą daninęGW: Emeryci biją na alarm, skarbówka zajmuje ich konta. Też mogą zabrać twoją emeryturę za nieopłaconą daninęCzytaj dalej

Ilu policjantów zachorowało?

W rozmowie z Agencją inspektor ujawnił również statystyki dotyczące zachorowań na koronawirusa wśród policjantów. Okazuje się, że od marca zakażonych wirusem zostało 177 policjantów, zaś 147 wyzdrowiało. Około 3000 mundurowych zostało natomiast poddanych kwarantannie, obecnie w izolacji przebywa 146 funkcjonariuszy.

Ogółem zakażonych koronawirusem – jak podało Ministerstwo Zdrowia – zostało 23 786 Polaków. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła w mijającym tygodniu 1000.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Dzień dziecka z akcją Biedronki. Hit za 349 zł sprzedaje się jak świeże bułeczkiDzień dziecka z akcją Biedronki. Hit za 349 zł sprzedaje się jak świeże bułeczkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News