Źródło fot.: publicdomainpictures.net
Biznesinfo
Autor Kasper Starużyk - 19 Kwietnia 2019

Polacy kupią dżunglę i postawią tam domy z plastiku?

Polska fundacja Biodiversitatis planuje wykupić 30 hektarów lasu tropikalnego znajdującego się w Kolumbii. Na miejscu ma stanąć stacja badawcza zbudowana z... plastiku. Domy z plastiku mają służyć naukowcom i turystom.

Fundacja zbiera już pieniądze na kawałek lasu tropikalnego, znajdującego się niedaleko miasta Cali, o którym zrobiło się na świecie głośniej po wyprodukowaniu przez Netflix serialu Narcos, opowiadającym o kokainowych kartelach w Kolumbii. Ma też w planie postawić tam stację badawczą ze zużytego plastiku.

Będą kosmetyki ekologiczne?

Biodiversitatis planuje zbudować stację badawczą dla celów lepszej eksploracji i zbadania fauny i flory w Kolumbii. Jednak jeżeli do dżungli zjadą się polscy naukowcy z różnych dziedzin, to być może powstaną nowe kosmetyki ekologiczne produkowane przez polskie firmy, które mogą być stosunkowo tańsze.

Ekologiczne domy z plastiku

Na stronie fundacji możemy przeczytać: Chcielibyśmy aby stacja została zbudowana z wykorzystaniem surowców wtórnych, konkretnie z plastikowych odpadów. Budową takiej konstrukcji miałaby zająć się Conceptos Plásticos kolumbijska firma, która została okrzyknięta najlepszym start-upem na świecie. Zajmuje się ona stawianiem budynków mieszkalnych z plastiku

Wakacje w Kolumbii

Jako, że inwestycja w las tropikalny, nawet tylko o rozmiarach 30 hektarów, może okazać się kłopotliwa ze względów finansowych i logistycznych, to należy przypuszczać że zostanie to potraktowane jako inwestycja, także przypuszczalnie zostanie też uruchmiona możlwiość wakacji w domach z plastiku. Ekologiczne wakacje mają być kierowane przede wszystkim do dzieci, jak i cała oferta edukacyjna. Dzieci miałyby uczyć się o ekologii i lesie tropikalnym. Bardzo możlwie też, że fundacja będzie oferowała różne ekologiczne produkty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Clinton wychwala Polaków i mówi o ich przywódczych umiejętnościach
  3. Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
  4. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News