Podwyżki wytłumaczył Polakom sam Andrzej Duda
wikimedia.org
Autor Komunikaty prasowe - 14 Grudnia 2019

Prezydent tłumaczy, skąd biorą się podwyżki cen. Zastanawiające wyjaśnienia

Podwyżki cen to temat, do którego odniósł się prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania w Nowym Mieście Lubawskim. Wyjaśnił, co jest przyczyną tego, że ceny są coraz wyższe.

Podwyżki cen. Prezydent wyjaśnia, co jest tego powodem

Podwyżki cen są kwestią, którą każdy Polak zdążył odczuć w swoim portfelu. Głowa Państwa Andrzej Duda wyjaśnił podczas spotkania w Nowym Mieście Lubawskim, co jest przyczyną tego, że ceny są coraz wyższe. “Proszę Państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny” - stwierdził cytowany w nagraniu Konfederacja TV, jak podaje Next.gazeta.pl. Jego zdaniem przedsiębiorcy są zmuszeni podnosić ceny, gdyż ich koszty idą do góry.

“Jak im wzrastają koszty, to oni starają się sobie to zrekompensować wzrostem cen. To są niestety normalne mechanizmy gospodarcze” - powiedział prezydent Duda. Dodał również, że nie istnieje sposób by znaleźć na to rozwiązanie, jednak należy “starać się działać tak, żeby były podnoszone te świadczenia dla tych, dla których to zależy de facto w stu procentach od polskiego państwa".

Wielu Polaków straci dużo pieniędzy. Rząd położy łapę na twoich oszczędnościachWielu Polaków straci dużo pieniędzy. Rząd położy łapę na twoich oszczędnościachCzytaj dalej

Zabezpieczenie polskich rodzin

Zdaniem prezydenta działania rządu, które są prowadzone w ciągu ostatnich lat, dały bezpieczeństwo polskim rodzinom, szczególnie tym, które mają dzieci. Chodzi tu przede wszystkim o program 500 plus. Oprócz działań prorodzinnych, kolejną z kluczowych kart przetargowych PiS w wyborach, była obietnica minimalnego wynagrodzenia.

“Na koniec 2020, czyli za kilkanaście miesięcy minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł” - powiedział prezes PiS. Końcem 2023 roku, czyli za cztery lata, suma minimalnej pensji wynosiłaby 4 tysiące złotych. Przypomnijmy, że obecnie minimalne wynagrodzenie wynosi jedynie 2250 złotych brutto. Wzrost pensji został poparty przez premier Beatę Szydło: “Jeżeli w 2020 r. najniższe wynagrodzenie w Polsce będzie wynosiło 3 tys. zł, a w 2023 r., czyli na koniec przyszłej kadencji, 4 tys. zł, to oznacza, że będzie ono na podobnej wysokości, jak minimalne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii” - mówiła na jednym ze spotkań wyborczych, cytowana przez portal Next.gazeta.pl.

W pogoni za Zachodem

Według partii rządzącej podnoszenie pensji ma na celu dorównanie Zachodowi. Potwierdził to Marian Banaś, kierujący resortem finansów przed objęciem władzy w NIK. “Gdyby tempo wzrostu gospodarczego się utrzymało, a jesteśmy przekonani, że na pewno będziemy mieć przewagę i to tempo będzie dużo większe niż w Niemczech, to za 10-15 lat jesteśmy w stanie dogonić poziom życia obywateli Niemiec” - powiedział. Mateusz Morawiecki ma podobnie optymistyczne nastawienie: “Biorąc pod uwagę tempo wzrostu nawet z tego roku, nasze i włoskie, nasze i hiszpańskie, nasze i francuskie możemy za 8 lat dogonić Włochy, za 10-12 lat dogonić Hiszpanię, za 13-14 lat dogonić Francję, potem zostaną jeszcze Niemcy, Holandia” - wyliczał szef rządu. Były członek Rady Polityki Pieniężnej Prof. Marian Noga w wypowiedzi dla Next.gazeta.pl był jednak sceptyczny i stwierdził, że dogonienie Zachodu nie nastąpi wcześniej niż w 2045 roku.

500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmianyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  3. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  4. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  5. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News