podwyżki
Pexels
Autor Komunikaty prasowe - 17 Grudnia 2019

Podwyżki w 2020 roku to ogromny zastrzyk gotówki dla milionów Polaków. Zyska kilka grup społecznych

Podwyżki w przyszłym roku nie będą dotyczyć tylko cen prądu. Jak informuje money.pl, solidnego zastrzyku gotówki - oprócz pracowników z pensją minimalną - mogą spodziewać się również emeryci, nauczyciele, służby mundurowe czy pracownicy budżetówki.

Podwyżki dla milionów Polaków? Proszę bardzo

Podwyżki pensji w 2020 roku czekają na miliony Polaków. Jak informuje money.pl, wiele grup społecznych otrzyma w nadchodzacym roku więcej pieniędzy na skutek obietnic wyborczych, ale również ze względu na rozwijającą się gospodarkę. Od stycznia na wyższą pensję mogą liczyć ci, którzy zarabiają najmniej, bowiem pensja minimalna wzrośnie z 2250 do 2600 zł brutto, a to oznacza comiesięczny zastrzyk gotówkowy o około 150 zł netto. Wskutek odmrożenia płac w sektorze budżetowym, więcej zarobią również pracownicy budżetówki, którzy mogą spodziewać się dodatkowych 400 zł (średnio). Dodatkowe pieniądze na początku roku dostaną więc również pracownicy ZUS, NFZ, sądów i prokuratur.

Z kolei przedstawiciele służb mundurowych (policjanci, strażacy, pogranicznicy czy funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa) mogą liczyć nawet na dodatkowe 500 zł co miesiąc.

Rząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytówRząd uregulował zasady dotyczące trzynastek. Ważne informacje dla emerytówCzytaj dalej

500 plus także dla przedsiębiorców

Początek przyszłego roku to również wdrożenie programu o umownej nazwie 500 plus dla przedsiębiorców, zapowiedzianego przez PiS tuż przed wyborami. 500 plus dla firm to tzw. mały ZUS dla małych i mikro przedsiębiorców. Jeżeli miesięczny dochód firmy nie przekracza 6 tys. zł, a przychód 10 tys. zł wówczas przedsiębiorca zapłaci niższe składki do ZUS, średnio o 500 zł miesięcznie. Szacuje się, że z takiej opcji skorzystać może ponad 270 tys. przedsiębiorstw w Polsce.

W marcu podwyżki emerytur, we wrześniu więcej pieniędzy dla nauczycieli

Tuż przed początkiem wiosny dodatkowe pieniądze dostaną emeryci, ponieważ w marcu czeka ich coroczna waloryzacja świadczeń emerytalnych. Te wzrosną o około 3,7 proc., ale nie mniej niż o 70 zł brutto. Oprócz marcowej podwyżki seniorzy będą mogli liczyć na wypłatę 13. emerytury. We wrzesniu natomiast przejdzie czas na podwyżki pensji dla nauczycieli.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News