Sejm przyznał sobie podwyżki 1000 zł
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 22 Stycznia 2020

1000 zł podwyżki dla wszystkich parlamentarzystów. Posłowie i senatorowie zgodni jak nigdy

Marszałkowie Sejmu i Senatu podpisali się pod zarządzeniem odnośnie "wysokości ryczałtu na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem biur poselskich i senatorskich” . Tym samym od 1 stycznia 2020 roku posłom i senatorom należy się o 1000 złotych więcej na działanie biura.

Ostatnia podwyżka miała miejsce w 2017

W sumie będzie to teraz 15,2 tys. zł na wydatki związane z prowadzeniem biura. W tej kwocie mieszczą się opłaty za najem czy też wynagrodzenie pracowników biura oraz opłaty za telefon i podróże. Parlamentarzyści mogą oczywiście liczyć też na stałą pensję 9,892 zł brutto i dietę 2,473 zł (która jest zwolniona z podatku). Członkowie komisji i ich przewodniczący dostaną jeszcze większe wynagrodzenie.

13. emerytura zagrożeniem dla finansowego bezpieczeństwa emerytów. Niepokojące informacje z ZUS13. emerytura zagrożeniem dla finansowego bezpieczeństwa emerytów. Niepokojące informacje z ZUSCzytaj dalej

Poprzednio podwyżkę na ten sam cel przyznano w poprzedniej kadencji sejmu w 2017 roku. Jej kwota również wynosiła 1000 złotych. Wtedy argumentowano ją na różne sposoby, m.in. podwyżką płacy minimalnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powszechny objaw zwiastujący wiele chorób. Pojawia się też przy siedzącym trybie życia
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News