Podwyżka czeka niektórych z nas
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 3 Listopada 2019

Miliony złotych na podwyżki dla konkretnych zawodów. Od 200 do 380 zł na etat

Podwyżka to jeden z elementów zarówno motywacyjnych, jak i gratyfikacyjnych w pracy. Nic więc dziwnego, że wieść o niej zazwyczaj cieszy. A ucieszyć tym razem ma osoby z określonego zawodu.

Podwyżka to niewątpliwie jedna z najlepszych wieści dla zatrudnionego. Wieść o zwiększeniu wypłaty zwykle wiąże się ze zwiększeniem stanu posiadania oraz jakości życia. Nic więc dziwnego, że tak ich oczekujemy. Jak podaje portal wGospodarce.pl, 2,5 mln złotych do końca roku przeznaczono właśnie na podwyżki dla konkretnych grup zawodowych.

Zgodnie z informacją przekazaną przez wspomniane medium, pieniądze mają trafić do pracowników dziewięciu wojewódzkich instytucji kultury na Podlasiu. Mowa konkretnie o pracownikach instytucji takich jak Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Teatr Wierszalin w Supraślu, Operę i Filharmonię Podlaską, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Ośrodek Pogranicze, Książnicę Podlaską, Muzeum Podlaskie, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciFiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciCzytaj dalej

Podwyżka wyniesie od 200 do 380 zł na etat

O podwyżkach dla pracowników segmentu kulturalnego na Podlasiu mówiła rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska. Jak podkreślała, w grupach zawodów skupionych wokół instytucji kulturalnych podwyżek nie było od 6 lat, co z pewnością dla wielu zatrudnionych tam osób było problematyczne.

- Po przeanalizowaniu zarobków, została podjęta decyzja o przyznaniu największych podwyżek w instytucjach, gdzie wynagrodzenia zasadnicze są najniższe. Średnio wyniosą one od ok. 200 zł do 380 zł brutto na etat - mówi Smaczna-Jórczykowska.

Pomysł podwyżek bardzo chwali dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Andrzej Lechowski. Jego zdaniem takie działania ze strony urzędu marszałkowskiego były koniecznością. Należy bowiem podkreślić, że radni sejmiku województwa podlaskiego już we wrześniu przegłosowali potrzebne do wypłacenia podwyżek zmiany w podlaskim budżecie.

- Wynagrodzenia w instytucjach kultury, w muzeum, były drastycznie niskie, tj. średnia brutto lekko przekraczająca 3 tys. zł. Ta interwencja ze strony urzędu marszałkowskiego była konieczna - podkreślił dyrektor.

Mandat za prędkość za niski. Nowy taryfikator mandatów będzie sporym straszakiem dla kierowcówMandat za prędkość za niski. Nowy taryfikator mandatów będzie sporym straszakiem dla kierowcówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News