Gaz ziemny znaleziony na Podkarpaciu
biznesinfo.pl
Autor Konrad Karpiuk - 26 Lipca 2020

W Polsce odkryto nowe złoża gazu ziemnego. Wydobycie się zwiększy

Na Podkarpaciu znaleziono nowe złoża gazu ziemnego. Po odwiertach, które potwierdziły obecność złoża, według szacunków, możliwe będzie wydobycie rocznie nawet do 24 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego.

O tym, że Podkarpacie jest kluczowe dla wydobycia gazu ziemnego w Polsce, mówił już Prezes Zarządu PGNiG, Jerzy Kwieciński. W okolicach Mielca i Bojanowa wykonano otwór rozpoznawczy Korzeniówek-2K. To już drugi odwiert w okolicy, który przyczyni się do zwiększenia wydobycia.

Podkarpacie ważnym punktem wydobycia gazu ziemnego

Jak twierdzi Prezes Zarządu PGNiG, wydobycie na Podkarpaciu pełni ważną funkcję w "strategii dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego". Odwiert Korzeniówek-2K znajduje się dokładnie w miejscowości Pustków (powiat dębicki). PGNiG prowadziło na tym terenie prace poszukiwawcze od końcówki 2017 roku.

Jak pisze portal wGospodarce, uzyskany przypływ gazu wysokometanowego jest typowy dla obecnej w tym rejonie struktury geologicznej, która składa się z utworów miocenu zapadliska przedkarpackiego. Przypuszczenia geologów się potwierdziły, co zaowocowało odwiertami Korzeniówek-1K i Korzeniówek-2K.

Gratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochódGratka dla fanów. Na polskie drogi ma wrócić flagowy, rodzimy samochódCzytaj dalej

PGNiG liczy na wzrost wydobycia gazu w Polsce

PGNiG szacuje, że z wcześniej zrealizowanego odwiertu wydobycie wyniesie ok. 6,6 milionów metrów sześciennych rocznie, a z nowej inwestycji ok. 17,4 milionów metrów sześciennych gazu. Prezes spółki zapowiada jednocześnie, że to nie koniec odwiertów, w planach są kolejne.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu

Do wydobycia gazu wykorzystania zostanie infrastruktura z Kopalni Gazu Ziemnego Pilzno. PGNiG zapowiada zastosowanie nowoczesnych technologii cyfrowych, w celu zwiększenia krajowego wydobycia gazu. Obecnie trwają analizy nad pozyskaniem wyników geologiczno-złożowych.

Chcesz być eko, a zostaniesz oszukany. Oszuści żerują na przyjaciołach środowiskaChcesz być eko, a zostaniesz oszukany. Oszuści żerują na przyjaciołach środowiskaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News