podatki
Pixabay/stevepb
Autor Komunikaty prasowe - 30 Grudnia 2019

Wraz z nowym rokiem liczne zmiany w podatkach. Na parę rzeczy musisz uważać

Podatki od Nowego Roku ulegną zmianom, a najwięcej będzie dotyczyło podatków dochodowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Podatniku szykuj się na zmiany - m.in. mikrorachunek i nowe zasady przyznawania ulg

Niektóre zasady podatkowe od Nowego Roku ulegną zmianom. Jak informuje DGP, od początku 2020 roku obowiązywać zacznie m.in. konieczność posługiwania się mikrorachunkiem przez wszystkich podatników oraz nowe zasady zaliczania wpłat na podatki i zaległości podatkowe.

W przypadku samej struktury podatku PIT, nastąpi zmiana zasad poboru zaliczek oraz zmniejszenie niższej stawki PIT do 17 proc., a także zmiana kwot zmniejszających podatek. Zmiany pojawią się także w kwestii ulg - pojawi się prawo do zmniejszenia podstawy opodatkowania (PIT i CIT) w przypadku nieotrzymania zapłaty oraz obowiązek jej zwiększenia w przypadku niedokonania takowej.

Od 1 stycznia nowe, surowe przepisy dla kierowców. Już tworzą się kolejki tych, którzy chcą uniknąć karyOd 1 stycznia nowe, surowe przepisy dla kierowców. Już tworzą się kolejki tych, którzy chcą uniknąć karyCzytaj dalej

Bez NIP-u faktury nie dostaniesz

Zmiany czekają nas nie tylko przy okazji rozliczeń z fiskusem, ale także w życiu codziennym.

Od Nowego Roku obowiązywać będzie zakaz wystawiania faktur do paragonów niezawierających NIP nabywcy, wzrośnie także limit przychodów dla "małego podatnika" PIT i CIT z 1,2 mln euro do 2 mln euro (dla "małego podatnika VAT" próg ten nie ulegnie zmianie). Mechanicy i stacje benzynowe będą musiały stosować kasy online, a w kwestii podatków lokalnych wprowadzone zostaną jednolite wzory formularzy podatkowych, jak również możliwość składania deklaracji drogą elektroniczną.

Jak widać, nowinek podatkowych w nadchodzącym roku bedzie całkiem sporo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News